Wkrótce premiera Kerio Control 8

Kerio Control Bubble

Kerio Technologies w drugiej połowie marca przygotowuje premierę Kerio Control 8. Już teraz chcemy podzielić się kilkoma ciekawymi zmianami przed samą premierą.

Wsparcie dla IPsec

Obsługa połączeń IPsec to najbardziej oczekiwana funkcja w nowej wersji Kerio Control.  IPsec to standard w komunikacji VPN , który umożliwia współpracę z różnymi urządzeniami zewnętrznymi oraz bramą sieciową.

Kerio Control 8 obsługuje połączenia IPSec VPN, wspierając rozwiązania klienckie dla iOS i Android. Obsługuje również standardy oparte na konfiguracji VPN serwer-serwer z kilkoma wiodącymi producentami UTM. Co więcej, konfiguracja zasad ruchu, kontrola protokołu, anti-virus i ustawienia QoS mogą być stosowane do tuneli VPN IPsec.

Kerio Control 8 Upgrade

Nowa wersja Kerio Control to także odejście od rozwoju rozwiązania dla Windows na rzecz Software i Hardware Appliance. Wersja software appliance łączy oprogramowanie UTM Kerio Control z dedykowanym systemem operacyjnym w jeden obraz ISO, gotowy do instalacji na dowolnym sprzęcie. Pozwala to administratorom dostosować własny sprzęt, wystarczy zainstalować obraz Software Appliance’a. Kerio Control Software Appliance eliminuje potencjalne podatności systemów operacyjnych hosta, jednocześnie udostępniając istniejący i sprawdzony interfejs administracyjny z wersji Windows.

Producent deklaruje, że będzie nadal wspierać Kerio Control 7.4 w systemie Windows, jednak bez obsługi protokołu IPsec i aktualizacji.

 

Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat premiery nowej wersji Kerio Control, już dzisiaj możesz się zarejestrować na webinar:

 

Ogólnoświatowa Edycja

Wtorek, 19 marca 2013, 17:00 (GMT)

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

 

 

Europejska Edycja

Środa, 20 marca 2013 14:00 (GMT)

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

 

 

 

3 Komentarzy. Zostaw nowy

Migracja Kerio Control z Windows na Linux-based Appliance » FirewallBlog – BLOG IT
17/06/2013 19:38

[…] wersji 8.0, Kerio Control (pisaliśmy o tym we wcześniejszym artykule) dostępny jest wyłącznie jako software, virtual lub hardware appliance. Dla wszystkich, którzy […]