Backup Assist 7.4 – premiera nowej wersji

BackupAssistZ dniem dzisiejszym (18.12.2013) dostępna jest nowa wersja oprogramowania Backup Assist 7.4. Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami. Poniżej prezentujemy podsumowanie zmian w najnowszym wydaniu.

 

Wsparcie dla Windows Server 2012 R2

Wsparcie backupu, przywracania i odzyskiwania danych oraz aplikacji VSS oraz środowisk Hyper-V bez CSV.

 

Plik logów przywracania

Ten log zawiera listę plików wskazanych do przywracania oraz rezultat dla każdego z nich. Opcję logowania można włączyć z poziomu konsoli przywracania.

 

Opcje odzyskiwania w raportach backupów System Protection

Ta nowa sekcja pojawiła się w raportach backupów System Protection. Wyjaśnia opcje odzyskiwania środowisk BIOS, EFI i gości Hyper-V dla odpowiedniego backupu System Protection.

 

Konkurencyjne opcje backupu

Konkurencyjne opcje backupu pozwalają na uruchomienie dwóch backupów File Archiving w tym samym czasie. Tą funkcję można uruchomić na ekranie „Zip options” w menu zarządzania „Manage”.

 

Impersonacja Exchange

Interfejs użytkownika „Restore to original location” w konsoli Exchange Granular Restore zawierał sporo informacji oraz odnośnik do strony MSDN na temat impersonacji. Ten link nie był jednak przydatny, a tekstu było nieco za dużo jak na UI.

Tekst został zredukowany do dwóch kluczowych sekcji, a usunięte informacje zostały dodane do EGR User Guide.

Ponadto artykuł o impersonacji MSDN został zastąpiony przez własne zasoby producenta. Nowe zasoby wyjaśniają pojęcie impersonacji oraz informują jak przyznać tego typu dostęp do wszystkich skrzynek Exchange Server. Artykuł można przeczytać tutaj.

 

Zarządzanie serwerami Exchange

Zadania Exchange Mailbox Protection mogły zostać dodane do innych zadań backupowych przy użyciu opcji zarządzania w sekcji Exchange Servers. Ta funkcja nie jest teraz wyświetlana domyślnie. Opcja Exchange Servers może zostać odblokowana poprzez nowe zadanie „Embedded Exchange Mailbox” w zakładce Ustawień (Ustawienia Windows). Proszę pamiętać, że dodatek Exchange Mailbox Protection nie jest już w sprzedaży. Jego funkcjonalność została zastąpiona i rozszerzona w dodatku Exchange Granular Restore.

 

Nowa dokumentacja

Producent BackupAssist odświeżył całą dokumentację dotyczącą swoich produktów. Zachęcamy do aktualizacji posiadanych materiałów.

 

Ponadto, jak zawsze, wprowadzono kilka pomniejszych ulepszeń i poprawek. Szczegółowa lista dostępna jest na stronie producenta – tutaj.

Dodatkowe informacje oczywiście uzyskają Państwo kontaktując się z polskim dystrybutorem BackupAssist.

1 Komentarz. Zostaw nowy