[BETA] Kerio Connect 8.2 już w fazie RC 1

kerio_connectOd 10 września, Kerio Connect 8.2 dostępny jest jako wersja RC1. Dla wszystkich klientów i partnerów informacja ta oznacza tylko tyle, że już niedługo czeski producent z USA zaprezentuje nową wersję swojego cenionego serwera pocztowego. Poniżej prezentujemy opis najważniejszych nowych funkcji oraz zmian m.in. w wymaganiach systemowych. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wiemy, że nowa wersja Kerio Connect ma pojawić się w pierwszej połowie października. Najciekawszą pozycją na liście zmian jest definiowana polityka haseł, której brak wielokrotnie był wskazywany przez naszych partnerów i klientów, szczególnie tych, którzy nie posiadali usługi katalogowej. Oprócz tego w nowej wersji produktu znajdzie się kilka innych ciekawych rozwiązań.

Lista zmian w Kerio Connect 8.2:

Delegowanie

Delegowanie to nadanie uprawnień innej osobie, zwanej delegatem, do odbierania i odpowiadania na maile i zaproszenia na spotkania w naszym imieniu. Możesz wybrać własnego delegata, np. swoją asystentkę, który będzie zarządzał Twoją prywatną skrzynką odbiorczą i podstawowym kalendarzem. Delegat może w takim przypadku wysyłać maile oraz wezwania na spotkania w Twoim imieniu, a także akceptować lub odrzucać zaproszenia w Twoim kalendarzu.

Delegowanie jest obsługiwane w następujących klientach:

 • Kerio Connect Client.
 • Microsoft Outlook z Kerio Outlook Connectorem.
 • Microsoft Outlook dla Mac.
 • Kalendarz Apple / Apple iCal.

Rozszerzone wsparcie CalDAV

Kerio Connect 8.2 zawierać będzie kilka różnych ulepszeń dla protokołu CalDAV, m.in. szybsze wyszukiwanie aktualizacji w kalendarzu oraz obsługę udostępniania i delegowania.

W poprzednich wersjach użytkownicy kalendarza Apple / Apple iCal mogli współdzielić kalendarze używając zakładki „delegowanie” w ustawieniach konta klienta. Od wersji 8.2 mechanizm ten ulegnie zmianie, ponieważ serwer będzie faktycznie wspierał funkcję delegowania.

Po aktualizacji do Kerio Connect 8.2 użytkownicy klientów pocztowych na Apple zauważą następujące zmiany:

 • W związku z brakiem wsparcia dla prawdziwego delegowania w starszych wersjach Kerio Connect, wszystkie wcześniej delegowane konta zostaną przekształcone w udostępnione kalendarze i jednocześnie znikną z zakładki „delegowanie” w ustawieniach.
 • Wszystkie kalendarze wcześniej dostępne przy użyciu delegowania, powinny pojawić się na liście kalendarzy użytkownika.
 • Zaraz po aktualizacji użytkownicy otrzymają powiadomienie o współdzieleniu dla wszystkich kalendarzy, do których mają dostęp, ale których nie mają zasubskrybowanych. Będą mogli zaakceptować lub odrzucić subskrypcję.
 • Osoby, które zignorują komunikat o udostępnianiu lecz później zmienią zdanie, będą mogły zasubskrybować kalendarze ręcznie w Kerio Connect Client.

„Sender Anti-Spoofing”

Nowe zabezpieczenie, które chroni lokalnych użytkowników przed podszywaniem się pod ich adresy w wysyłanych mailach.

Kiedy zabezpieczenie jest aktywne, jedynymi poprawnymi adresami dla lokalnych nadawców są:

 • Własne adresy email.
 • Własne aliasy.
 • Adresy grup, których członkiem jest nadawca.
 • Wszystkie adresy użytkowników, którzy uczynili nadawcę delegatem swojej skrzynki.

Zaleca się dodanie adresów IP serwerów wykorzystujących Kerio Connect jako przekaźnik SMTP do listy zaufanych nadawców, dzięki czemu poczta z tych serwerów będzie zawsze traktowana jako zaufana pod kątem sprawdzania Sender Anti-spoofingu.

Kerio Connect Client (nowy Webmail)

Bazując na opiniach klientów, w Kerio Connect Client wprowadzonych zostało wiele nowych funkcji i usprawnień. Oto lista najważniejszych z nich:

 • Obsługa delegowania.
 • Konfigurowalna pozycja okna podglądu.
 • Dodana możliwość ukrywania drzewa folderów.
 • Dodana możliwość sortowania wiadomości.
 • Dodana możliwość wyboru domyślnego kalendarza.
 • Dodana możliwość ponownego logowania do serwera bez utraty zawartości.
 • Poprawiona stabilność i wydajność.

Wiadomości błyskawiczne

Chaty grupowe

Możesz korzystać z rozmów z wieloma współpracownikami jednocześnie. Będziesz miał możliwość stworzenia stałych „chat roomów” do dzielenia myśli w długiej perspektywie lub pokojów tymczasowych do szybkiej wymiany zdań. W ramach chatów grupowych będziesz mógł przydzielać role poszczególnym członkom, zabezpieczać dostęp hasłem i wiele innych.

Wiadomości

Stworzenie chatu ze współpracownikami wymaga jedynie wpisania ich imion w pole nadawcy i rozpoczęcia rozmowy. Aby dołączyć do istniejącego chat roomu wystarczy wprowadzić jego nazwę.

Pidgin

Wybranie „Dołącz do chatu” z menu listy znajomych klienta Pidgin pozwoli Ci na dołączenie lub stworzenie chat roomu. Możesz zapraszać innych przeciągając ich z listy kontaktów do okna rozmowy grupowej.

Wsparcie dla DKIM

Funkcja, która zwiększa wiarygodność wiadomości podczas sprawdzania jej pod kątem oceny SPAMu, dzięki dodaniu podpisu DKIM. Mechanizm ten może zostać włączony dla każdej z domen w interfejsie administracyjnym. Uruchamiając go należy pamiętać o dodaniu wygenerowanego klucza publicznego do rekordów DNS domeny.

Administracja Kerio Connect

Polityka haseł

Nowa funkcja bezpieczeństwa, pozwalająca administratorom na zdefiniowanie polityki haseł dla lokalnych domen. Zmieniane oraz nowe hasła muszą spełniać minimalne wymagania dotyczące złożoności (długość, kategorie znaków, użycie nazwy konta w haśle). Zdefiniowany może zostać także maksymalny wiek (okres ważności) hasła.

Kondycja systemu

W sekcji Status konsoli administracyjnej zawarte są informacje o kondycji systemu. Można tutaj znaleźć informacje na temat CPU, RAMu i przestrzeni przechowywania. Pojawią się także dane archiwalne. Zakładki te będą także dostępne w Dashboardzie. W sekcji tej będzie także możliwość restartowania Kerio Connect.

Zmiany w wymaganiach systemowych

Kerio Outlook Connector (Offline Edition):

Zakończenie wsparcia:

 • Microsoft Outlook 2007 bez minimum Service Pack 3
 • Microsoft Outlook 2010 bez minimum Service Pack 1

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu z dystrybutorem Kerio w Polsce. Aby móc dokonać aktualizacji, należy mieć aktywny SWM. Więcej o licencjonowaniu rozwiązań Kerio, w tym także o opiece produktowej (SWM), w artykule na naszym blogu.

62 Komentarzy. Zostaw nowy

Kerio Connect 8.2.0 – już dostępny! » FirewallBlog – BLOG IT
09/10/2013 08:53

[…] Connect, oznaczona numerem 8.2.0. Wersja ta, oprócz wcześniej opisywanych przez nas nowości ([BETA] Kerio Connect 8.2 już w fazie RC1), posiada także oficjalne wsparcie dla Apple iOS 7 oraz synchronizacji ActiveSync w BlackBerry 10. […]

Kerio Connect 8.2.0 – już dostępny! | Systemy IPSystemy IP
09/10/2013 10:43

[…] Connect, oznaczona numerem 8.2.0. Wersja ta, oprócz wcześniej opisywanych przez nas nowości ([BETA] Kerio Connect 8.2 już w fazie RC1), posiada także oficjalne wsparcie dla Apple iOS 7 oraz synchronizacji ActiveSync w BlackBerry 10. […]

cigarette electronique
13/12/2013 00:46

read more info on mistercig topic on my website

More info on mistercig cigarette this topic

Kerio Connect 8.2.0 – już dostępny! | Kerio Blog PR-IT
31/12/2013 09:14

[…] Connect, oznaczona numerem 8.2.0. Wersja ta, oprócz wcześniej opisywanych przez nas nowości ([BETA] Kerio Connect 8.2 już w fazie RC1), posiada także oficjalne wsparcie dla Apple iOS 7 oraz synchronizacji ActiveSync w BlackBerry […]