Kerio® Control 8.4 wypełnia cztery największe luki w systemie zabezpieczenia sieci

kerio-control-qosZachowanie bezpieczeństwa w sieci staje się coraz trudniejsze. Stare granice sieci są już nieaktualne, jednak zasada ich ochrony pozostaje niezmienna. Rodzaje zabezpieczeń internetowych nieustannie się zmieniają, ale Kerio® pozostaje w czołówce sprawiając, że małe i średnie przedsiębiorstwa (SMBs) mogą pracować efektywnie i bezpiecznie. Kerio® Control 8.4 eliminuje cztery obecnie największe zagrożenia w bezpieczeństwie sieci.

HTTPS – duża luka w zabezpieczeniach

Korzystanie z połączeń typu HTTPS staje coraz bardziej rozpowszechnione i ten trend będzie się utrzymywał. Cyberprzestępcy ukrywają atak tam, gdzie użytkownik spodziewa się bezpiecznego logowania. Problem polega na tym, że narzędzia do skanowania i kontroli treści nie są w stanie określić, co znajduje się wewnątrz zaszyfrowanego ruchu SSL, pozostawiając w ten sposób powiększające się luki w zabezpieczeniach na granicy sieci. Kerio® oferuje proste i przystępne rozszerzenie ochrony o protokół HTTPS z nowym, łatwym w obsłudze i konfiguracji filtrowaniem. Wszystko, co do tej pory było wykorzystywane do filtrowania protokołów innych niż HTTPS, teraz obejmuje również HTTPS, a opcja ta jest zawarta w standardowej licencji.

Wi-Fi nie jest bezpieczne

Kiedyś podłączenie z siecią wymagało fizycznego dostępu do przewodu, podczas gdy dziś większość ludzi używa sieci Wi-Fi. Granice diametralnie się zmieniły, a hasła współdzielone WPA nie dają żadnej gwarancji bezpieczeństwa. Trudno więc nie przyznać, że Wi-Fi jest jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w sieci. RADIUS rozwiązuje ten problem, ale jest to skomplikowane rozwiązanie klasy enterprise. Kerio® Control 8.4 w bardzo prosty sposób zabezpiecza Twoje sieci Wi-Fi za pomocą nowego, zintegrowanego serwera RADIUS. Dzięki Kerio® Control 8.4 możesz egzekwować niezbędne uwierzytelnianie do sieci Wi-Fi, tym samym rozszerzając bezpieczeństwo do tego nowego obszaru sieci.

Sieci gościnne mogą narazić prywatne zasoby

Ponownie granica sieci bardzo się zmieniła, ponieważ firmy chcą lub muszą zapewnić swoim gościom dostęp do Internetu. Ale jak zrobić to bezpiecznie? Kiedyś wymagało to stosowania skomplikowanych konfiguracji, które, jeśli wykonane nieprawidłowo, mogły narazić sieć wewnętrzną na zagrożenia, których użytkownik nie był w stanie kontrolować czy zauważyć. Teraz, dzięki naszej nowej sieci gościnnej, musisz tylko zakupić punkt dostępowy, otworzyć go dla gości, a Kerio® Control zrobi resztę za Ciebie.

Protokół IPv6 już dostępny

Małe i średnie przedsiębiorstwa będą musiały prędzej czy pózniej poradzić sobie z IPv6. Jest to kolejna duża zmiana na granicy sieci, otwierająca Twoją sieć na nowe możliwości, ale i zagrożenia. Protokół IPv6 jest skomplikowany i zwykle bardzo trudno sobie z nim poradzić. Z Kerio Control wszystkie zasady ruchu bezproblemowo działają teraz z protokołem IPv6. Po prostu ustawiasz swoje zasady ruchu i wybierasz, które z nich mają zostać zastosowane do IPv6.

Kerio® Control 8.4 wypełnia luki w zabezpieczeniu sieci, prosto, szybko i ekonomicznie. Dzięki Control 8.4, możesz skupić swoją uwagę gdzie indziej, z pewnością, że powyższe realne zagrożenia są pod kontrolą.

Źródło: kerio.com/blog by Jim Ringham, Oct 13, 2014

1 Komentarz. Zostaw nowy