Kerio® Control 8.5.0 beta 1

KerioControl_Stacked_ColorTym razem Kerio® Technologies zaprezentowało wersję beta UTMa Kerio® Control 8.5.0, w którym na dotychczasowym etapie producent zapowiedział pojawienie się jednej, jednak niezwykle ciekawej i ważnej funkcji – dwuskładnikowej autoryzacji. W dobie wzmożonych ataków mających na celu przejęcie danych użytkownika, niezbędnych do logowania do różnych systemów i aplikacji, wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia przy dostępie do sieci korporacyjnej znacząco wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa przechowywanych i przetwarzanych danych firmowych.

Wykorzystanie dwuskładnikowego uwierzytelniania wymusza na użytkownikach wprowadzenie do Kerio® Control oprócz danych dostępowych, także specjalnego, ważnego przez określonych czas kodu, wygenerowanego na urządzeniu mobilnym w specjalnej aplikacji (np. Google Authenticator lub podobnej). Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dwóch artykułach w bazie wiedzy producenta, dotyczących Konfiguracji dwuskładnikowej autoryzacji w Kerio® Control oraz Procesu uwierzytelniania przy użyciu dwuskładnikowej autoryzacji.

Zmiany w wymaganiach systemowych:

Zakończenie wsparcia Kerio® VPN Client dla systemu operacyjnego Microsoft Windows 2000.

Gorąco zachęcamy do pobierania, testowania i zgłaszania uwag dotyczących zaprezentowanej wersji beta do dystrybutora Kerio® w Polsce – firmy Sun Capital sp. z o.o.

1 Komentarz. Zostaw nowy

Kerio® Control 8.5 poprawia użyteczność i bezpieczeństwo sieci | Systemy IPSystemy IP
03/03/2015 07:16

[…] O wersji beta pisaliśmy wcześniej w osobnym artykule. […]