Kerio® Control 9.0.0 Beta 1

KerioControl_Stacked_ColorProducent oprogramowania Kerio® Control zaprezentował nową wersję, opatrzoną numerem 9.0.0. Dostępna jest ona od połowy miesiąca jako Beta 1. Na pierwszy rzut oka widać, że Kerio Technologies postawiło przede wszystkim na wzbogacenie centralnego zarządzania przez usługę MyKerio. Dodane zostało także kształtowanie pasma w oparciu o IPv6 oraz przeprojektowano ochronę przed atakami DoS. Poniżej prezentujemy pełną listę zmian wraz z odnośnikami do bazy wiedzy producenta, gdzie w artykułach można dokładniej zapoznać się z wprowadzonymi modyfikacjami.

Współdzielone definicje w MyKerio

Współdzielone definicje w MyKerio pozwalają na tworzenie i zarządzanie grupami adresów IP, adresów URL oraz zakresami czasu bezpośrednio w MyKerio i współdzielenie ich pomiędzy wieloma instalacjami Kerio Control w całej organizacji.

Możliwy jest także import istniejących definicji z jednego Kerio Control i udostępnienie ich dla innego.

Więcej informacji na ten temat w artykule Zarządzania współdzielonymi definicjami.

MyKerio – wielu administratorów do zarządzania Kerio Control w organizacjach

Organizacje w MyKerio pozwalają na ustanowienie więcej niż jednego administratora do monitorowania, zarządzania i konfigurowania pojedynczych lub przypisanych do grup instalacji Kerio Control.

Więcej informacji na ten temat w artykule Dodawanie wielu administratorów do zarządzania instalacjami Kerio Control.

2-etapowa weryfikacja w MyKerio

Dwuetapowa weryfikacja w MyKerio podnosi bezpieczeństwo, wymuszając na uwierzytelniającym się użytkowniku wpisanie dodatkowej, zmiennej informacji. Użytkownik, poza wprowadzeniem danych dostępowych musi dodatkowo wpisać specjalny, ważny przez pewien czas kod, generowany w aplikacji mobilnej (np. Google Authenticator lub podobnej).

Dowiedz się więcej na temat 2-etapowej weryfikacji z artykułu Konfigurowanie 2-etapowej weryfikacji w MyKerio.

Zabezpieczenie przed atakami Denial of Service

Konfiguracja limitów połączeń, zabezpieczających przed atakami Denial of Service (DoS) została przeprojektowana i wyposażona w rozbudowane ustawienia domyślne. W Kerio Control 9.0 możliwe jest ustawienie reguł dla połączeń przychodzących, urządzeń użytkowników oraz serwerów, chronionych przez zaporę. Można także ustawić wyjątki dla dowolnego hosta.

Domyślne ustawienia zostały zaimplementowane w taki sposób, aby umożliwiały walkę z atakami DoS bez dodatkowej konfiguracji.

Czytaj więcej w artykule Ustawianie limitów połączeń dla hostów.

Zarządzanie pasmem w oparciu o adresację IPv6

Kerio Control 9.0 wspiera kształtowanie pasma dla IPv6, włączając w to reguły niestandardowe oraz rezerwowanie przepustowości.

Więcej informacji w artykule Wsparcie dla protokołu IPv6.

Zachęcamy do zapoznania się z wersją Beta, która jest do pobrania ze strony producenta. Wszystkie zauważone błędy oraz inne sugestie można zgłaszać do dystrybutora Kerio w Polsce – firmy Sun Capital sp. z o.o.