Komunikat Sophosa: Planowane zakończenie wsparcia dla systemów Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2

Microsoft ogłosił koniec wsparcia dla Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2 na dzień 10 października 2023 roku. W związku z tym firma Sophos, ogłosiła jednocześnie datę wygaśnięcia działania produktu Intercept X for Server na tych systemach. Po tej dacie systemy te będą obsługiwane tylko, wtedy gdy klient zakupi licencję na Rozszerzone Wsparcie. Zalecamy, aby klienci jak najszybciej zaplanowali migrację do nowszych wersji systemu.

W październiku 2023r. funkcja Lockdownu Serwera przestanie działać na starszych systemach operacyjnych (Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2). Funkcja ta przestanie być aktywna nawet na urządzeniach posiadających rozszerzoną licencję wsparcia. Serwery będące w tym czasie w stanie Lockdownu, przejdą automatycznie do standardowego trybu funkcjonowania.

Klientów zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami odsyłamy do następującej strony producenta.

Zachęcamy jednocześnie do zapoznania się z terminami EOL dla wybranych produktów Sophosa.

Przypominamy o potrzebie przeprowadzania aktualizacji systemów. Regularne aktualizacje systemów operacyjnych i oprogramowania mogą pomóc w zapobieganiu atakom i zwiększeniu bezpieczeństwa. Aktualizacje często zawierają poprawki zabezpieczeń, które pomagają w zapobieganiu lukom w zabezpieczeniach.

Równie istotne jest regularne prowadzenie szkoleń z cyberbezpieczeństwa, jako ciekawą i nieszablonową formułę szkoleń proponujemy Państwu aplikację wykorzystującą technologię VR – Company (Un)hacked.