Relacja z SOPHOS Discover 2018 Dubrownik

Raz w roku, w wybranym miejscu w Europie, SOPHOS organizuje dla swoich najlepszych partnerów konferencję, która ma na celu przedstawienie strategii rozwoju produktów i współpracy z partnerami. Konferencja odbywa się pod szyldem SOPHOS Discover, w tym roku głównym hasłem imprezy było „FUTURE” – przyszłość. Jaka zatem przyszłość czeka na nas z rozwiązaniami SOPHOS? Zapraszam do krótkiej relacji.

W tym roku, jako Platinum Partner Sophos mieliśmy okazję po raz kolejny uczestniczyć w tej imprezie, kierowanej do partnerów z rejonu EMEA. Konferencja trwała od 17 do 19 września i zorganizowana była w Dubrowniku. Dla naszej firmy jest to ciekawy czas, ponieważ „w pięknych okolicznościach przyrody” uzyskujemy wiedzę na temat obowiązujących trendów w interesującym nas sektorze bezpieczeństwa i komunikacji IT.

W przypadku produktów SOPHOS jest kilka ciekawych wniosków, którymi w tym artykule chciałbym się podzielić.

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, duży nacisk w trakcie prezentacji położono na zagrożenia związane z wykrywaniem malware oraz zagrożeń niewykrywalnych przez sygnatury, czyli nowe niezidentyfikowane zagrożenia tzw. „zero day”. Już podczas pierwszej prezentacji, prezes spółki SOPHOS, Kris Hagerman pochwalił się wykresem, w którym zestawiona była skuteczność wiodących producentów na rynku.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_758b

Jak widać na załączonym zdjęciu, w tym sektorze SOPHOS znacznie wyprzedza konkurencję, największe wrażenie zrobiła na mnie skala różnicy w skuteczności pomiędzy rozwiązaniami innych producentów, a tymi sygnowanymi przez SOPHOS.

W tym miejscu warto pamiętać, że SOPHOS jest jednym z nielicznych producentów, który może się pochwalić ogromnym doświadczeniem na polu tak szerokiej gamy produktów, kierowanych do różnych sektorów bezpieczeństwa IT. SOPHOS Lab od lat zbiera swoje doświadczenie na polu ochrony stacji roboczych i serwerów poprzez zabezpieczenia klasyczne EndPoint Security oraz z konsolą cloud SOPHOS Central. Producent posiada ogromne doświadczenie i zbiera dane z zagrożeń pojawiających się na brzegu sieci. W tym przypadku posiada w ofercie dedykowane gateway dla bezpieczeństwa sieciowego i poczty elektronicznej oraz oferuje dwie bogate linie produktowe w zakresie bezpieczeństwa UTM, bazując jeszcze na technologiach swoich, jak i Astaro oraz Cyberoam. Rozwiązania dla urządzeń mobilnych SOPHOS Mobile dają możliwość kontroli zagrożeń pojawiających się także w technologi mobilnej jak np. Android.

Taka analiza pozwala odpowiedzieć nam na pytanie, dlaczego właśnie SOPHOS Labs jest tak skuteczny.

sophos_labs_skutecznosc

 

Dane przedstawiane przez CEO SOPHOS były oczywiście poparte zewnętrznymi badaniami.

External_Validation

W dalszej części prezentacji szef SOPHOS przedstawił promowany, najskuteczniejszy model bezpieczeństwa oferowany dla klienta, czyli SOPHOS Synchronized Security, którego ideą jest połączenie produktów SOPHOS w kompatybilne, zsynchronizowane centrum bezpieczeństwa klienta. Pełna wymiana danych pomiędzy rozwiązaniami oferowanymi w pakiecie przez tego producenta, synchronizacja informacji, pełen zakres bezpieczeństwa dla poszczególnych elementów ma stanowić „Fort Knox” dla każdej firmy i instytucji, która zdecyduje się na tego typu rozwiązanie. Przyszłość bezpieczeństwa ma właśnie stanowić kompletne, inteligentne rozwiązanie, które począwszy od UTM-ów, poprzez EndPointy na stacjach roboczych i serwerach, oraz aplikacje na urządzeniach mobilnych będzie skutecznie i szybko reagowało na pojawiające się zagrożenia.

Na dowód słuszności tych tez zostały przedstawione slajdy z przyznanymi nagrodami.

nagrody_SOPHOS_2017-2018

jeden ze slajdów, nagrody i wyróżnienia dla SOPHOS 2017r.

 

Wśród produktów cieszących się największym zainteresowaniem znalazł się Intercept X, czyli rozwiązanie skutecznie zabezpieczające stacje robocze i serwery przed atakami typu ransomware.

intreceptx-serwery

 

Warto wiedzieć, że w chwili obecnej Intercept-X to nie tylko zabezpieczenie przed oprogramowaniem szyfrującym stacje robocze i serwery, to także skuteczny mechanizm chroniący klientów przed niezdefiniowanymi jeszcze zagrożeniami i atakami docelowo i w dowolnej chwili przeprowadzanymi w ramach konkretnych założeń hakerów.

intercept-x_co_zabezpiecza

 

Bardzo ciekawie wygląda roadmapa produktów SOPHOS,

Sophos_roadmap

 

Można by dużo pisać o zaletach rozwiązań producenta SOPHOS, a jeszcze dłużej opowiadać, dlatego jeżeli jesteś zainteresowany w jaki sposób rozwijają się i będą się kształtować technologie w zakresie bezpieczeństwa IT od SOPHOS, zapraszamy do kontaktu, chętnie spotkamy się i przedstawimy koncepcje bezpieczeństwa producenta dostosowując ją do Twoich potrzeb.