Sophos Mobile Security przoduje w rankingu AV-Test, wykrywając 100% malware dla Android

av-testSpecjaliści z AV-Test po raz kolejny nagrodzili najlepsze rozwiązania antywirusowe dla systemu Android. Styczniową nagrodę w tej kategorii zdobył Sophos Mobile Security, wykazując się 100% detekcją malware.

Darmowy, bo należy to z całą stanowczością podkreślić, antywirus i ochrona dla Android (Sophos Mobile Security) poprawnie wykrył i zablokował każdą z 2950 próbek zainfekowanych aplikacji Android, wykorzystanych w teście i ani razu nie zgłosił błędnej detekcji (false positive).

AV-Test przyznał aplikacji Sophos maksymalną notę 6.0 punktów w kategorii Ochrona. Podobnie najwyższą ocenę Sophos Mobile Security zdobył za Użyteczność.

Wynik 100% detekcji malware zostawia w cieniu rozwiązania antywirusowe innych producentów, w tym tych od Symanteca, Kaspersky’ego czy McAfee.

W kategorii Użyteczność, Sophos Mobile Security otrzymał pochwałę za wydajną aplikację, która nie powoduje spadku szybkości działania urządzenia oraz nie skraca czasu pracy na baterii. Testy pokazały także, że antywirus Sophos dla systemu Android nie oznaczył jako niebezpieczne żadnej zaufanej aplikacji (spośród blisko 3000 testowanych z Google Play oraz innych zaufanych app stores).

Sophos Mobile Security w wersji 4.0 również uzyskał doskonały wynik w badaniu AV-Test przeprowadzonym w listopadzie 2014r. Aktualna nota jest kontynuacją wcześniejszych sukcesów antywirusa Sophos dla Android.

Sprawdź wyniki badania AV-Test i pobierz darmową aplikację ze sklepu Google Play.

O Sophos Mobile Security

Sophos Mobile Security jest solidną i lekką aplikacją, która chroni urządzenia Android, bez utraty wydajności oraz spadku żywotności baterii. Wykorzystując doświadczenia SophosLabs, m.in. wykonuje automatyczne skanowanie aplikacji podczas instalacji.

Inne funkcje Sophos Mobile Security to doradca ochrony prywatności, szyfrowanie danych i urządzeń oraz ochrona hasłem dla wrażliwych aplikacji, np. email.

Antywirus Sophos dla systemu Android dostępny jest także w wersji enterprise, z centralną administracją przy użyciu Sophos Mobile Control – rozwiązania klasy EMM (Enterprise Mobility Management)) do ochrony i zarządzania urządzeniami mobilnymi.