Sophos Clean nowe narzędzie AntyMalware

sophos-clean

Jeśli uważasz, że twoje dane, które posiadasz na swoim komputerze lub telefonie są mało atrakcyjne dla cyber-przestępczego biznesu lub jeśli myślisz, że twój sprzęt i dane są zabezpieczone przed szkodliwym oprogramowaniem, bo masz antywirusa… sugerujemy byś przemyślał temat ponownie.

Sophos Clean to nowe narzędzie poszerzające ofertę firmy Sophos w zakresie wykrywania wirusów, trojanów, rootkitów, wszelkiego rodzaju spyware i innego złośliwego oprogramowania. Software ten jest stworzony w oparciu o technologie wykorzystaną w HitmanPro firmy SurfRight – oprogramowaniu które docenione zostało przez olbrzymią rzeszę użytkowników – i stanowi on doskonałe uzupełnienie standardowego oprogramowania antywirusowego.

Ataki oprogramowania malware na pliki systemowe a także na oprogramowanie antywirusowe często mogą mieć miejsce jeszcze przed uruchomieniem systemu operacyjnego, zanim jesteśmy w stanie uruchomić jakiekolwiek oprogramowanie antywirusowe. Dzięki Sophos Clean można usunąć te zagrożenia z poziomu systemu i zastąpić zainfekowane zasoby Windows bezpiecznymi oryginalnymi wersjami, przy jednoczesnym aktywnym blokowaniu analizowanych zagrożeń.

Jedną z wielu jego zalet jest fakt, że nie wymaga on instalacji, zajmuje raptem 11MB i można go uruchomić na przykład za pośrednictwem USB memory stick’a. Jest to przydatne rozwiązanie w przypadku, gdy malware znajdujące się na naszym sprzęcie może manipulować w już zainstalowanym oprogramowaniu antywirusowym.

Prosto, szybko… czysto.

Sophos Clean jest udostępniony do pobrania w 30 dniowej wersji testowej. Dalsze użytkowanie wiąże się z zakupem licencji.

Źródło