13.03.2013 – Premiera Kerio Control 8 i Kerio Operator 2.1

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w dniu dzisiejszym Kerio Technologies udostępniło dwie nowe wersje: Kerio Control i Kerio Operator
Kerio Technologies wprowadziło na rynek dwie nowe wersje produktów dla rozwijających się sieci IT. Jak twierdzi producent, krok ten przesuwa granice mobilności dla pracowników w podróży.

Kerio Control BubbleKerio Control 8, software i hardware UTM na bazie Linux, w nowej wersji mamy premiere IPSec czyli otwarty standard VPN, dzięki któremu użytkownicy mogą teraz łączyć się bezpiecznym kanałem VPN urządzeniami mobilnymi z system iOS oraz Android z lokalną siecią firmową i serwerami. Nowa wersja Controla wprowadza również ulepszone szyfrowanie SSL, nowsze certyfikaty SSL. Poprawiono także Webadmina i wprowadzono jeszcze kilka mniej znaczących poprawek.
Update do wersji 8 jest jedynie dostępny dla klientów korzystających z rozwiązania z platformą systemową Linux. Dla wersji z Windows wyszła aktualizacja wnosząca drobne poprawki i korekty, dedykowany dla Windows update jest oznaczony wersją 7.4.2

operatorKerio Operator 2.1, system IP PBX, najważniejszą zmianą i zarazem dodatkiem jest dedykowana natywna aplikacja softphone dla systemów mobilnych iOS i Android. Dzięki tej aplikacji użytkownicy Kerio Operator mają możliwość korzystania z telefoni VOIP na swoich smartphonach. W nowej wersji doszło także wsparcie do obsługi faksów, w produkt został wbudowany serwery DHCP, pojawiło się lepsze wsparcie dla konferencji głosowej, pagera i wsparcie dla charakterystycznych grup dzwonka.

„Nowe wersje Kerio Operator i Control zapewniają jeszcze większą elastyczność menedżerów IT i pracowników firm korzystających z popularnych urządzeń z iOS i Android.”

1 Komentarz. Zostaw nowy