2013 – Konferencja – SOPHOS EMEA Ateny – podsumowanie

Właśnie mija tydzień od naszego uczestnictwa w corocznym zjeździe dystrybutorów i partnerów SOPHOS. W tym roku producent z Abingdon gościł nas w Atenach.

Podobnie jak w ubiegłym roku konferencja trwała trzy dni, w tym dwa dni poświęcone były zagadnieniom związanym z firmą, polityką rozwoju i sprzedaży oraz warsztatom tematycznym. Trzeci dzień poświęcony był na wspólne wycieczki, zwiedzanie.

Podobnie także jak w ubiegłym roku, z braku autoryzacji nie wiele możemy napisać na temat planowanych zmian i rozwoju produktów. W ogólnym zarysie producent zaprezentował dość ciekawą politykę z rozszerzeniem oferty typu cloud. W nadchodzącym czasie możemy się spodziewać ciekawszej oferty produktowej dla małych i średnich przedsiębiorstw, gdyż fokus sprzedaży i rozwoju produktów zmierzać będzie właśnie w tym kierunku. Z mniej optymistycznych informacji, potwierdzone mamy że raczej ciężko się spodziewać polskojęzycznej wersji dla stacji klienckich (o panelu administracyjnym nawet nie było mowy).

Z konferencji ze Sławkiem zapamiętamy na pewno ciekawą przypowieść dedykowaną do partnerów vendora:

„Codziennie na afrykańskiej sawannie, każda gazela myśli sobie, że musi być szybsza od najszybszego lwa, żeby przeżyć. Codziennie na afrykańskiej sawannie, każdy lew myśli sobie, że musi być szybszy od najwolniejszej gazeli, żeby przeżyć. W odniesieniu do naszego biznesu, nie ważne czy jesteś gazelą, czy lwem, codziennie musisz z..ć, żeby przeżyć.”

Kilka dodatkowych zdjęć z komentarzem można znaleźć na naszym profilu FB – zapraszamy :)

 

2 Komentarzy. Zostaw nowy