5 powodów dla których warto zainwestować w urządzenie UTM nawet w małej firmie

NG100#3 (2)Nie od dziś wiadomo, że każdy, kto ma dostęp do poufnych informacji w wersji elektronicznej może stać się celem cyberprzestępców. Informacje takie jak te dotyczące kont bankowych czy dane osobowe mogą wzbudzić niepożądane zainteresowanie niezależnie od wielkości Twojej firmy. Co więcej, małe firmy często są bardziej atrakcyjne dla hackerów, ponieważ zdarza się, że mają słabsze zabezpieczenia niż te większe organizacje.

Jednym ze sposobów ochrony danych są urządzenia UTM. Są one idealne dla małych i średnich firm, bo są przystępne cenowo oraz w prosty sposób chronią sieć przed wirusami, malware czy cyberatakami.

Czym jest urządzenie UTM?

Wielofunkcyjna bramka bezpieczeństwa, która zastępuje firewall, router oraz urządzenia VPN. Jako punkt brzegowy sieci firmowej, urządzenie zapewnia ochronę antywirusową w czasie rzeczywistym, wykrywanie i zapobieganie włamaniom oraz filtrowanie zawartości. Dzięki temu dokładnie wiesz czy i kiedy ktoś próbuje dostać się do Twojej sieci.

Dlaczego warto rozpatrzyć urządzenie UTM w małej firmie:

  1. Zawsze najwyższa prędkość dla najważniejszych usług. Dzięki możliwości rozłożenia obciążenia sieci, urządzenia UTM zapewniają najszybszy dostęp dla najważniejszych rodzajów ruchu. Możesz mieć pewność, że wideokonferencje są zawsze płynne i bez buforowania, oraz że transakcje finansowe są zawsze ważniejsze od e-maili pracowników. Urządzenia mogą monitorować dostępność łączy w czasie rzeczywistym i automatycznie wyłączać albo ponownie aktywować łącza, aby mieć pewność stałego dostępu do sieci. Ty decydujesz, co jest ważniejsze, a co może zaczekać, podczas gdy urządzenie pracuje za Ciebie.
  2. Zwiększ produktywność pracowników. Filtrowanie stron pozwala na tworzenie polityk, które ograniczą odwiedzanie konkretnych adresów URL, blokują strony z określoną zawartością, a nawet ograniczają dostęp o wybranej porze. Istnieje na przykład możliwość udzielenia dostępu do mediów społecznościowych tylko o określonych godzinach lub udzielania dostępu do określonego typu stron wybranym użytkownikom.
  3. Ogranicz ryzyko w Twojej sieci. Duża liczba pracowników IT (77% w tym badaniu) twierdzi, że pracownicy to najbardziej zagrażający bezpieczeństwu element infrastruktury IT. Można zmniejszyć tę liczbę i ograniczyć ryzyko poprzez blokowanie stron typu peer-to-peer, stron, które są znane z malware i wirusów oraz tych, które mogą być powiązane z phishingiem bądź kradzieżą tożsamości.
  4. Chroń swoich użytkowników we wszystkich lokalizacjach. Dziś nawet w małych firmach często pracuje się z różnych lokalizacji jak na przykład z innych oddziałów, podczas konferencji czy u klienta. Dobre urządzenie UTM, takie jak Kerio® Control Box, oferuje użytkownikowi łączność VPN, dzięki czemu ma on dostęp do sieci w bezpieczny i łatwy sposób.
  5. Monitoruj aktywność w centralnym panelu. Wybierając urządzenie z centralnym panelem możesz zarządzać konfiguracją i administracją swoich urządzeń i polityk, albo zobaczyć raport aktywności każdego użytkownika.

Twoja sieć zasługuje na bezpieczeństwo

Istnieje wiele możliwości zapewnienia bezpieczeństwa sieci dla małych i średnich firm. Niektóre z nich są dość kosztowne, co sprawia, że przedsiębiorcy rezygnują z jakiegokolwiek rozwiązania.

Dlatego właśnie warto przyjrzeć się urządzeniu Kerio Control Box NG100. Jest to urządzenie stworzone dla małych instalacji, które łączy w sobie wysokiej klasy jakość z niskim kosztem.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z dystrybutorem Kerio – Sun Capital.

Źródło: Kerio Blog