Aktualizacja Apple macOS Big Sur, a produkty Sophos

Sophos_logo.svg

 

Jak wynika z informacji opublikowanych przez firmę Sophos, zbliżająca się wielkimi krokami aktualizacja Big Sur dla systemu Apple macOS, jest w chwili obecnej niekompatybilna z niektórymi produktami Sophos. Pragniemy przestrzec naszych klientów i partnerów przed aktualizacją do najnowszej wersji systemu macOS, aby uniknąć problemów w działaniu rozwiązań Sophos.

Sophos Endpoint Protection – aktualna wersja nie jest kompatybilna z Apple macOS Big Sur. Aktualizacja systemu operacyjnego spowoduje zatrzymanie ochrony antywirusowej. Sophos rekomenduje powstrzymanie się z aktualizacją do Big Sur do momentu wydania nowej wersji ochrony endpoint, nad którą cały czas trwają prace.

Sophos Central Device Encryptionaktualna wersja nie jest kompatybilna z Apple macOS Big Sur. Aktualizacja systemu operacyjnego może spowodować niepoprawną obsługę szyfrowania, prowadzącą do braku możliwości uzyskania dostępu do klucza odzyskiwania FileVault, co w przypadku utraty danych do logowania na konto użytkownika może skutkować brakiem możliwości odszyfrowania danych. Producent pracuje nad nową wersją Central Device Encryption, która rozwiąże ten problem. Klienci podłączeni do konsoli Sophos Central, otrzymają aktualizację automatycznie. Do czasu wypuszczenia poprawki, producent rekomenduje wstrzymanie się z aktualizacją do Apple macOS Big Sur.

Więcej informacji na temat powyższych problemów można znaleźć w artykule bazy wiedzy Sophos.

 

Sophos SafeGuard – aktualna wersja nie jest kompatybilna z Apple macOS Big Sur. Aktualizacja systemu operacyjnego może spowodować niepoprawną obsługę szyfrowania pełnodyskowego, prowadzącą do braku możliwości uzyskania dostępu do klucza odzyskiwania FileVault, co w przypadku utraty danych do logowania na konto użytkownika może skutkować brakiem możliwości odszyfrowania danych. W przypadku szyfrowania plikowego, mechanizm automatycznego szyfrowania może nie działać, jednak manualne szyfrowanie / deszyfrowanie będzie nadal funkcjonowało poprawnie. Producent pracuje nad nową wersją Sophos SafeGuard, która rozwiąże ten problem. Do czasu wypuszczenia poprawki, producent rekomenduje wstrzymanie się z aktualizacją do Apple macOS Big Sur.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule bazy wiedzy Sophos.