Aktualizacja MR3 oprogramowania dla Sophos Firewall 18.5

Najnowsza aktualizacja serwisowa poszerzona została o najbardziej oczekiwane funkcje. Często zgłaszaną przez klientów potrzebą, w kontekście wykorzystania takich urządzeń jak choćby telefony VOIP była możliwość wykorzystania funkcji DHCP, którą umożliwia niniejsza aktualizacja. Wprowadzono również ważne poprawki w zakresie bezpieczeństwa i wydajności. Przypominamy, iż cykliczne aktualizowanie zapory sieciowej jest niezwykle ważną praktyką w zakresie zachowania cyberbezpieczeństwa.

SFOS v18.5 MR3, aktualizacje:

  • Możliwość konfigurowania funkcji DHCP
  • Aktualizacja silnika antyspamowego działającego w obrębie poczty e-mail
  • Kilka ważnych ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności, w tym poprawka niedawno ujawnionej luki w zabezpieczeniach OpenSSL DoS

Jak pobrać aktualizację?

Aktualizacja będzie dostępna za darmo dla wszystkich licencjonowanych urządzeń Sophos Firewall i zaleca się jej możliwie jak najszybsze zainstalowanie.

Aktualizacja powinna być dostępna dla wszystkich podłączonych urządzeń w ciągu najbliższych, o czym przypomni powiadomienie do pobrania w konsoli zarządzającej Sophos Central. W innym przypadku możesz ręcznie pobrać najnowsze oprogramowanie z MySophos i zaktualizować je w dowolnym momencie.

Sophos Firewall OS v18.5 MR3 stanowi aktualizację dla wersji 17.5 MR14 i nowszych, wersji 18 MR3 i nowszych, a także wszystkich poprzednich wersji 18.5.

Dowiedz się więcej o końcu cyklu życia dla SFOS v 18.0