Alternatywa dla SolarWinds Orion – GFI LanGuard

W ostatnim czasie głośno było o wpadce SolarWinds – producenta m.in. rozwiązania Orion, której następstwem jest dyrektywa amerykańskiej agencji CISA (Cybersecurity & Infrastructure Security Agency) wzywająca do zaprzestania korzystania z ww. produktu. Należy zdawać sobie jednak sprawę z tego, iż wyłączenie rozwiązania uchroni nas jedynie przed ewentualnym atakiem z wykorzystaniem odkrytych podatności, natomiast nie spowoduje, że nadal będziemy mieli ochronę i monitoring dla sieci, systemów operacyjnych oraz aplikacji.

GFI – producent oprogramowania LanGuard, służącego do skanowania, wykrywania, oceniania i korygowania luk w zabezpieczeniach sieci oraz podłączonych urządzeń, pragnie zachęcić wszystkich klientów, którzy szukają alternatywy dla SolarWinds Orion, do przetestowania bezpłatnej, 30-dniowej wersji trial. Testy pozwalają z jednej strony ocenić sam produkt pod kątem dostępnej funkcjonalności, łatwości wdrożenia i administracji, z drugiej zaś umożliwiają natychmiastowe wypełnienie luki po wyłączonym z użytkowania skompromitowanym oprogramowaniu.

GFI LanGuard to m.in. zarządzanie poprawkami, skanowanie luk w zabezpieczeniach, audyt sieci i ocena bezpieczeństwa, niezbędne do ochrony stacji i serwerów. Co więcej, GFI LanGuard dostępny jest dla wszystkich klientów posiadających wykupioną subskrypcję GFI Unlimited. Dla takich firm, nie jest wymagane ponoszenie dodatkowych kosztów, gdyż w ramach pakietu produktów, każdy klient ma prawo do korzystania z dowolnego rozwiązania uwzględnionego w katalogu.

 

LanGuard-image

 

Czy GFI LanGuard może chronić duże środowiska?

Tak, GFI LanGuard może chronić środowiska obejmujące wiele tysięcy punktów końcowych. Jeśli potrzebujesz trial do przetestowania w dużym środowisku, skontaktuj się z nami.

Czy GFI LanGuard współpracuje z aplikacjami firm trzecich?

Tak, GFI LanGuard wspiera aktualnie ponad 100 aplikacji firm zewnętrznych, skanując je pod kątem podatności oraz poziomu zaktualizowania.

Jakie są główne wymagania systemowe GFI LanGuard?

GFI LanGuard do działania potrzebuje systemu Windows Server oraz bazy danych Microsoft SQL, w której będą przechowywane dane dotyczące skanowania.

Czy mogę korzystać z repozytorium poprawek Microsoft (WSUS)?

Tak, istnieje możliwość wskazania istniejącego repozytorium poprawek Microsoft, jako źródła aktualizacji wykorzystywanego przez GFI LanGuard.

Czy GFI LanGuard może zastąpić SolarWinds Orion?

Tak, GFI LanGuard posiada te same główne funkcje co SolarWinds Orion, a ponadto umożliwia wykrywanie podatności. Dzięki GFI LanGuard nie tylko przeskanujesz sieć w poszukiwaniu brakujących poprawek i będziesz w stanie je wgrać, ale możesz również wykryć luki i podatności w całej sieci i podłączonych urządzeniach.

Czy mogę wykorzystać GFI LanGuard do zlokalizowania agentów SolarWinds?

Owszem. GFI LanGuard wspiera skanowanie w celu wykrycia zainstalowanego oprogramowania. Dzięki możliwości stworzenia własnego profilu skanowania, można w prosty sposób zidentyfikować wszystkie urządzenia, na których znajduje się określone oprogramowanie.

 

Wszystkich zainteresowanych poznaniem rozwiązania oraz najkorzystniejszego modelu licencjonowania – GFI Unlimited, zapraszamy do kontaktu.