[BETA] Kerio Control 8.2.0 Beta 1

Kerio Control Logo-RGB-Red-500Od pewnego czasu, w dziale Beta na stronie Kerio, dostępny jest Kerio Control 8.2.0. Beta 1. Na podstawie udostępnionych przez producenta informacji można domyślać się, w co zostanie wyposażona nowa wersja ich UTMa. Wraz z pojawieniem się tej wersji, producent zapowiada wprowadzenie kilku nowych funkcjonalności oraz poprawek. Szczegółową listę zmian Kerio publikuje na swojej stronie internetowej. Poniżej prezentujemy główne.

Filtr zawartości

Czasy, kiedy zadaniem firewalla było blokowanie określonych portów i otwieranie innych, już dawno minęły. Obecnie wiele aplikacji używa różnych portów TCP/UDP i zadaniem administratorów jest blokowanie precyzyjnie zdefiniowanych działań, zamiast portów. Kerio Control 8.2 wprowadza filtr zawartości, pozwalający blokować kategorie Kerio Web Filtra oraz różne typy protokołów wykorzystywanych przez aplikacje, bez powiązania z wykorzystywanymi portami. Ta metoda filtrowania w oparciu o inną warstwę sieciową, może być łatwo konfigurowana zestawem zasad, podobnym do reguł ruchu.

Inspekcja protokołu HTTP dla IPv6

IPv6 zbliża się z każdym kolejnym dniem. Kerio Control 8.2 posiada inspekcję protokołu HTTP dla IPv6, umożliwiającą kontrolę antywirusową, sprawdzanie reguł w oparciu o Kerio Web Filter oraz filtrowanie zawartości.

Interfejs L2TP

L2TP jest czasem wykorzystywany przez dostawców usług internetowych do dostarczania Internetu do ich klientów. Interfejs L2TP pozwoli na podłączenie Kerio Control bezpośrednio do takich linii internetowych.

Upgrade z poprzednich wersji

Pomimo takiego stworzenia filtra zawartości, aby pokrywał większość funkcji wcześniejszych wersji, aktualizacji niektórych reguł HTTP i FTP może nie być możliwa. W takim przypadku reguła pozostanie wyłączona, a wiadomość o tym znajdzie się w dzienniku warning. Po aktualizacji należy uważnie sprawdzić reguły i wpisy w logach, a jeśli będzie taka konieczność, dokonać ręcznej modyfikacji konfiguracji filtrów.

PAE w jądrze Linux

Aby wspierać więcej niż 4 GB RAMu, Kerio uruchomiło wsparcie PAE w jądrze Linux. Minusem takiej decyzji jest fakt, że kernel ten nie uruchomi się na procesorach niewspierających technologii PAE – Intel Pentium (pierwszej generacji), AMD Geode LX, VIA C3 i podobnych. Przed zainstalowaniem Kerio Control należy dokładnie sprawdzić możliwości procesora.

Dodatkowo w Kerio Control 8.2 zostało dodane wsparcie dla przeglądarek Internet Explorer 11 oraz Safari 7, a także wersja ta, według wcześniejszych zapewnień producenta, powinna mieć rozwiązany problem zabezpieczeń dla klienta VPN Kerio na najnowszym Mac OS X 10.9 Mavericks, o czym pisaliśmy we wcześniejszym poście na naszym blogu.

4 Komentarzy. Zostaw nowy

Nowa wersja Kerio Control 8.2.0 » FirewallBlog – BLOG IT
13/11/2013 12:42

[…] z poziomu Webadministracji. Zmiany, które objęły tę wersję, opisywaliśmy wcześniej w artykule na naszym blogu. UTM dostępny jest jako Software, Virtual oraz Hardware Appliance, w postaci nowych BOXów 1120 i […]

Nowa wersja Kerio Control 8.2.0 | Systemy IPSystemy IP
13/11/2013 15:39

[…] z poziomu Webadministracji. Zmiany, które objęły tę wersję, opisywaliśmy wcześniej w artykule na naszym blogu. UTM dostępny jest jako Software, Virtual oraz Hardware Appliance, w postaci nowych BOXów 1120 i […]

Nowa wersja Kerio Control 8.2.0 | Kerio Blog PR-IT
31/12/2013 09:35

[…] z poziomu Webadministracji. Zmiany, które objęły tę wersję, opisywaliśmy wcześniej w artykule na naszym blogu. UTM dostępny jest jako Software, Virtual oraz Hardware Appliance, w postaci nowych BOXów 1120 i […]

bmi chart for men
28/02/2015 11:33

Bmi Chart

Bmi Chart