BETA: Kerio Workspace 2.1 beta 1

Na razie nieoficjalnie, Kerio Technologies zaprezentowało nową wersję najmłodszego w swojej ofercie produktu. Kerio Workspace 2.1, bo o nim właśnie mowa, wnosi nową funkcjonalność, która przez wielu jego użytkowników, oczekiwana była od pewnego czasu. W najnowszej wersji produktu możliwe będzie udostępnianie treści zewnętrznym użytkownikom, nieposiadającym konta. W takim przypadku każdy, kto będzie posiadał link, będzie mógł przeglądać, a nawet edytować zawartość, w zależności od nadanych uprawnień. Wszelkie modyfikacje dokonane przez taką osobę oznaczone będą tagiem „GOŚĆ”. Co więcej, dostęp do treści może być chroniony hasłem, więc nie tylko posiadanie linku, ale również hasła, będzie konieczne do poprawnego otwarcia zawartości strony.

Kolejną nowością, jest zmodyfikowany interfejs użytkownika służący do wstawiania komponentów. Po pierwsze Kerio postarało się, uczynić tę funkcjonalność łatwiejszą do znalezienia, po drugie, zadbano, aby dodawanie nowych komponentów było prostsze. W najnowszej wersji, dodanie najczęściej wykorzystywanych komponentów wymagać będzie jednego kliknięcia, pozostałych – maksymalnie dwóch.

W Kerio Workspace 2.1, wszystkie linki, włącznie z obszarem powiadomień i opisami stron, będą automatycznie wykrywane i konwertowane na klikalne. Dodano także możliwość przeciągania i upuszczania zadań, zdarzeń i plików pomiędzy komponentami oraz wycinania i wklejania przy użyciu schowka, dla wszystkich typów elementów.

Zadbano także o poprawienie wyświetlania zdarzeń wielodniowych. W najnowszej wersji, zdarzenia wyświetlane są w o wiele bardziej przejrzysty sposób, dzięki czemu łatwiej dowiesz się co kto zrobił każdego dnia. Usprawniono także obsługę komponentu tabel, m.in. zadbano o większą zgodność z najnowszymi wersjami przeglądarek, a także usunięto drobne błędy, które pojawiały się w trakcie jego używania.

Ciekawą funkcją, która swojej premiery doczekała się właśnie w Kerio Workspace 2.1, jest możliwość przerywania i wznawiania synchronizacji elementów przy użyciu Kerio Workspace Client. Pewnie każdy, kto używa synchronizacji bibliotek, spotkał się z sytuacją, w której synchronizacja rozpoczęła się automatycznie w chwili, kiedy korzystaliśmy ze słabego łącza. Aktualnie istnieje możliwość czasowego wstrzymania synchronizacji.

Data oficjalnej premiery najnowszej wersji Kerio Workspace 2.1, nie jest jeszcze znana. Wersja opisana w niniejszym artykule, jest jeszcze niepubliczną wersją Beta. Wszystkich pragnących poznać więcej szczegółów dotyczących tej wersji, zapraszamy do kontaktu z dystrybutorem Kerio – firmą Sun Capital.