BETA: Nowa wersja Kerio Connect już wkrótce

kerio_connect1Wraz z nową polityką licencjonowania Kerio Connect, producent zapowiedział pojawienie się nowej wersji produktu. Wersja 8.1.0, bo taki numer oficjalnie będzie nosić, wprowadza kilka nowych elementów, których pojawienie się jest efektem przekazanych do producenta opinii od klientów i partnerów. Każdy, kto chce przyczynić się do rozwoju produktu, może zaproponować nową funkcjonalność, korzystając z przycisku Zaproponuj pomysł, w konsoli administracyjnej.

W najnowszej wersji znajdziemy m.in. Instant Messaging – nowe narzędzie do bezpośredniej komunikacji pomiędzy użytkownikami, dające możliwość przesyłania wiadomości tekstowych, udostępniania plików, a także prowadzenia rozmów audio/wideo. Aby umożliwić oraz uczynić komfortowym zarządzanie nowym elementem pracy grupowej, producent wprowadził kilka zmian w dotychczasowym działaniu mechanizmów serwera pocztowego, m.in. automatyczne publikowanie kontaktów w GAL czy możliwość włączenia DNS w konsoli administracyjnej Kerio Connect.

Ważna zmiana spotkała także samą architekturę aplikacji. Od wersji 8.1.0 Kerio Connect dostępny będzie także w wersji 64-bitowej. Jest to zmiana szczególnie ważna w przypadku dużych instalacji. Niejednokrotnie spotykaliśmy się z opiniami, że największym problemem aplikacji przy instalacjach powyżej 1000 kont pocztowych, jest możliwość obsłużenia do 3,5 GB pamięci operacyjnej. 64-bitowy Kerio Connect nie będzie miał takiego ograniczenia, przez co stanie się serwerem pocztowym dedykowanym dla jeszcze większych klientów.

Bazując na opiniach klientów, Kerio postanowiło także wprowadzić dodatkowe funkcjonalności do zaprezentowanego wraz z Kerio Connect 8.0 nowego interfejsu webowego – Kerio Connect Client. Dodane zostały:

– nowe profile kolorów interfejsu,

– możliwość oznaczenia wiadomości jako przeczytanych,

– możliwość pobrania wszystkich załączników w postaci jednego pliku,

– poprawiono kompatybilność z różnymi formatami HTML,

– zoptymalizowano komunikację z serwerem,

– odświeżono stronę logowania,

– poprawiono stabilność na Internet Explorer 8 i 9.

Nowa wersja będzie także oficjalnie wspierała Microsoft Windows Mail 8. Możliwa będzie synchronizacja poczty, kontaktów i kalendarzy za pośrednictwem Active Sync. Niestety, konieczne będzie spełnienie kilku warunków:

– połączenie SSL z serwerem,

– aktualny i zaufany certyfikat SSL,

– nazwa serwera zgodna z nazwą hosta na który wystawiony jest certyfikat.

Zmiany dotknęły także Kerio Outlook Connector. W wersji 8.1 producent wprowadził możliwość tworzenia oraz akceptowania zaproszeń w imieniu właściciela, w udostępnionych kalendarzach.

Nie obyło się także bez zmian w wymaganiach systemowych. Najnowsza wersja Kerio Connect wspierać będzie 64-bitowe wersje systemów operacyjnych Linux oraz Windows. Niestety, Kerio Connect 8.0 będzie ostatnią wersją wspierającą Kerio Sync Connector dla Mac oraz Kerio Connector dla Blackberry. Klienci wykorzystujący połączenie serwera pocztowego Kerio Connect z Blackberry Enterprise Server, będą mogli wraz z serwerem w wersji 8.1 korzystać z Connectora w wersji 8.0.

Wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się z nową wersją, zapraszamy do działu Beta na stronie producenta. Czekamy także na wszelkie uwagi odnośnie tej wersji na suncapital[at]suncapital.pl

1 Komentarz. Zostaw nowy

bmi calculator for women
28/02/2015 03:28

How To Calculate Bmi

How To Calculate Bmi