[BETA] Sophos UTM 9.2 – publiczna beta do testów

SophosUTMSophos zaprezentował w tym tygodniu przedprodukcyjną wersję ich UTMa. Ostatnie miesiące były szczególnie intensywne dla inżynierów odpowiedzialnych za rozwój produktów, ponieważ pracowali nad największą aktualizacją, dotyczącą właśnie Sophos UTM 9.2. Dzięki ich staraniom, producent może pochwalić się długą listą nowych funkcji, które planowo ukażą się wraz z nową wersją produktu, już w styczniu 2014r.

Testy Sophos UTM 9.2 beta dostępne są dla każdego, kto tylko ma ochotę zapoznać się z nową wersją i potrwają aż do oficjalnej premiery UTM 9.2. Podobnie jak dotychczas, produkt dostępny jest za darmo dla użytkowników domowych, dając możliwość bezpłatnej ochrony i zarządzania prywatną siecią. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, jak stać się posiadaczem najnowszej technologii ochrony od Sophos, przed oficjalną publikacją na świecie.

Nowe funkcje obejmują m.in. nowe zabezpieczenie przed zaawansowanymi zagrożeniami, udoskonalony silnik Intrusion Protection, wsparcie dla dwupoziomowej autentykacji, jednokierunkowy system szyfrowania poczty i odwrotną autentykację w module Web Server protection. Nie są to oczywiście wszystkie zmiany. Producent wprowadził także udoskonalenia w module Web Protection, zmieniając m.in. jego wygląd i dodając nowe funkcje.

Przystąpienie do testów jest bardzo proste. Wystarczy odwiedzić forum dedykowane dla UTM 9.2 beta, na którym znaleźć można wszystkie szczegóły dotyczące nowej wersji, wraz z linkami do pobierania oraz specjalnym plikiem licencji, udostępnionej dla potrzeb testów. Produkt można testować przy użyciu oficjalnych appliance, na własnym sprzęcie oraz w środowisku wirtualnym, w zależności od własnych preferencji.

Dla użytkowników Amazon Web Services, producent przygotował dedykowany obraz maszyny AWS dla kilku wybranych regionów, o czym można przeczytać w artykule. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na forum, które jest na bieżąco aktualizowane i monitorowane przez przedstawicieli producenta z różnych działów, reagujących na wszelkie informacje od betatesterów.

Wszystkie komentarze są czytane i dogłębnie analizowane przez producenta, dlatego gorąco zachęcamy do testowania, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i pomocy w ostatecznym kształtowaniu finalnej wersji produktu. Jest to jedyna okazja, aby mieć wpływ na wygląd, działanie i obsługę nowej wersji Sophos UTM. Producent czeka na opinie od jak największej ilości testerów. Wraz z nim zachęcamy gorąco do podjęcia wyzwania, dla dobra własnego i całej społeczności użytkowników Sophos UTM.

Jeśli interesuje Cię Sophos UTM, chciałbyś poznać jego możliwości, potrzebujesz wsparcia przy testach lub chciałbyś wypożyczyć urządzenie na testy, skontaktuj się z firmą Sun Capital sp. z o.o. – platynowym partnerem Sophos w Polsce. Oferujemy również szkolenia z całej gamy produktów Sophos.

1 Komentarz. Zostaw nowy

how to calculate bmi
28/02/2015 12:14

Bmi Calc

Bmi Calculator