Blokuj ransomware z mocą CryptoGuard w ramach lokalnej instalacji zarządzanej z Enterprise Console

Endpoint Exploit Prevention

Ochrona przed ransomware i exploitami.


Technologie ochrony przed ransomware i exploitami, znane z rozwiązania Intercept X – składnika chmurowego pakietu Sophos Central, są teraz dostępne dla wdrożeń programu Endpoint Protection zarządzanych przez Sophos Enterprise Console. Exploit Prevention jest modułem uzupełniającym ochronę antywirusową dostępną w pakietach Protection StandardProtection Advanced lub Enduser Protection.

 

Exploit Prevention zapobiega instalacji złośliwego oprogramowania oraz wykorzystaniu luk w zabezpieczeniach na stacjach roboczych i serwerach. W odróżnieniu od oprogramowania antywirusowego, Exploit Prevention chroni infrastrukturę kliencką przed atakami ransomware dzięki mechanizmom rozpoznawania i blokowania szkodliwej ingerencji kodu, wykorzystaniu narzędzi zewnętrznych i systemowych bez kontroli użytkowników końcowych.

Exploit Prevention


Zatrzymaj ransomware, zanim Cię zaskoczy

Exploit Prevention wprowadza technologię ochrony Intercept X do instalacji zarządzanych z lokalnej konsoli. Chroni punkty końcowe przed atakami ransomware. Dzięki zaawanowanym mechanizmom zapewnia on również automatyczne przywracanie zaszyfrowane pliki do stanu sprzed ataku, a ponadto powstrzymuje samo szyfrowanie dysków lokalnych i sieciowych.

Wykorzystaj techniki ograniczonego dostępu

Nowa technologia przeciwdziałająca exploitom zapobiega zagrożeniom, zanim stają się problemem, rozpoznając i blokując powszechnie stosowane techniki dostarczania złośliwego oprogramowania. Ten proces chroni punkty końcowe przed exploitami i złośliwym oprogramowaniem, które wykorzystują zarówno znane, jak i nieznane luki bezpieczeństwa.

Zaawansowane usuwanie zagrożeń

Remediacja nie jest już tylko kwarantanną i mechanizmem do usuwania zagrożeń. Jeśli zostanie wykryte złośliwe oprogramowanie w punkcie końcowym, skąd wiesz, co zrobiło ono na Twoim komputerze, zanim zostało zatrzymane? Sophos Clean jest wdrażany wraz z Endpoint Exploit Prevention, dzięki czemu można skanować w poszukiwaniu pozostałości szkodliwego oprogramowania i wykonywać głębokie czyszczenie systemu. Sophos Clean rejestruje logi audytów, śledząc każdą zmianę i czyszcząc ukryte złośliwe oprogramowanie.

Zarządzane przez Sophos Enterprise Console

Endpoint Exploit Prevention nie wymaga wdrażania nowego agenta dla istniejących klientów Sophos Endpoint Protection, zarządzanych z konsoli Enterprise Console. Dodanie licencji odblokowuje nowe funkcje i automatycznie wdraża komponenty agenta.