Co nowego w Kerio Connect 8.3

KerioConnect_Stacked_Color

Dwa dni temu ukazała się nowa wersją Kerio Connect 8.3.

Już jakiś czas temu pisaliśmy o planowanych zmianach. Stabilna wersja Kerio Connect 8.3 nie odbiega od tego co opisywaliśmy w przypadku wersji beta. Warto zwrócić uwagę na większy nacisk na bezpieczeństwo serwera i większy komfort użytkowania webmail.

Jedną z większych funkcjonalności jest wsparcie dla S/MIME czyli cyfrowego podpisu i szyfrowania wiadomości w Kerio Connect Client (webmail).

Ciekawą nowością jest także funkcja „Click to Call”, która umożliwia teraz bezpośrednie wykonanie rozmowy telefonicznej poprzez kliknięcie w numer w otworzonym kontakcie w przeglądarce webmail.

Najciekawszą dla nas zmianą jest dodanie możliwości edycji i zarządzania przez administratorów informacjami o kontaktach. Od wersji Kerio Conect 8.3 administratorzy mogą zarządzać danymi użytkowników w karcie kontakt w panelu administracyjnym z pełną synchronizacją w lokalnej bazie danych użytkownika bez konieczności stosowania usługi katalogowej.

Zmiany Wymagania dla systemów operacyjnych – Wycofano wsparcie dla systemu Mac OS X 10.5 Leopard, zalecany  jest update  systemu minimum do wersji Mac OS X 10.6 lub nowszej (problem ze starszą wersją dotyczy obsługi wbudowanego silnika AV – SOPHOS).