Dlaczego warto wybrać Sophos Endpoint Protection?

sophos-cloud

Sophos to zabezpieczenia klasy korporacyjnej, które świetnie sprawdzają się w małych i średnich firmach. Zapewniając zaawansowaną ochronę wraz z prostym zarządzaniem, Sophos Endpoint Protection jest idealnym rozwiązaniem również dla firm z niewielkim budżetem.

Sophos Endpoint Protection to również elastyczność. Wybierasz zarządzanie w chmurze lub instalowane lokalnie, w zależności od tego, które najlepiej pasuje do Twojej firmy.

Kilka przykładów demonstrujących jak klienci Sophos korzystają z wybranych rozwiązań.

Łatwa administracja

Firma Midway Energy Services z USA korzysta z Sophos Cloud, zabezpieczając 600 pracowników w 11 różnych lokalizacjach w pięciu stanach dzięki pracy zaledwie jednego specjalisty IT.

Sophos Cloud oferuje internetowy dostęp do jednolitej konsoli z politykami, która śledzi użytkowników na różnych urządzeniach i platformach. Oznacza to, że administrator IT może monitorować zdalnych pracowników, ich laptopy lub urządzenia mobilne za pomocą prostego podglądu. Ponadto, można zdalnie lokalizować i blokować zagrożenia, a nawet wyczyścić zainfekowane pliki.

Wdrożenie jest banalnie proste. Ponieważ Sophos Cloud nie wymaga instalacji serwera, pozwala pracować w ciągu zaledwie 60 sekund. Konsolę zarządzania w chmurze zaprojektowano skupiając się na prostocie, dzięki czemu nie trzeba być ekspertem od zabezpieczeń, aby z niej korzystać.

Prostota wdrożenia i migracji

Instalowany lokalnie Sophos Endpoint Protection jest również łatwy do wdrożenia. Lassen County, w Kalifornii, wybrała Sophos zastępując dotychczasowe rozwiązanie, m.in. ze względu na bezproblemowe przejście z jednego rozwiązania na drugie.

Robert Talley, dyrektror IT Lassen County:
“Większość sprzedawców obiecywała prostotę wdrożenia, jednak przenoszenie danych i wdrożenie nowego rozwiązania nie działało jak powinno podczas testowania. Sophos ma opcję automatycznej migracji, która była bezproblemowa, szybka i prosta.”

Wdrażanie jest jeszcze łatwiejsze dzięki domyślnym politykom, które są skonfigurowane tak, aby zachować równowagę pomiędzy ochroną, użytecznością i wydajnością – dla prostych zabezpieczeń, które są gotowe do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka.

Poniżej jeszcze kilka powodów, aby wybrać Sophos Endpoint Protection:

  1. Innowacyjna technologia od lidera branży
  2. Wysoka wydajność – zapewni szybkie tempo pracy Twoich użytkowników
  3. Prostota – oszczędność czasu i łatwość zarządzania
  4. Licencjonowanie na podstawie liczby użytkowników – dopasowane do nowoczesnego środowiska pracy
  5. Elastyczne wdrażanie – lokalnie lub w chmurze.

W przypadku dodatkowych pytań, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.