Firefox 10 i Kerio Workspace

Dostępna od kilku dni wersja 10 przeglądarki Firefox jest niekompatybilna z Kerio Workspace. Po aktualizacji przeglądarki, nie ma możliwość przeglądania zawartości stron. Z pewnych źródeł wiemy, że Kerio pracuje nad poprawką, która doda wsparcie dla Firefox 10.  Na chwilę obecną istnieje szybkie rozwiązanie problemu:

1. Otwórz plik ${WS_INSTALL_DIR}/Tomcat/webapps/ROOT/web/client/client.min.js w edytorze tekstu. Notatnik Windows nie wyświetla podziałów linii, dlatego edycja za jego pomocą może być trudna, ale wykonalna. Przed dokonaniem zmian, zalecamy zrobienie kopii zapasowej pliku.

2. Przejdź do linii 219 (lub o innym numerze, w zależności od wykorzystywanej wersji Kerio Workspace), zaczynającej się od:

else if(Ext.isGecko){gecko=(/rv:([\d].[\d])(.([\d].[\d]{2}))?/).

3. Zmień ją na:

else if(Ext.isGecko){gecko=(/rv:([\d]+.[\d])(.([\d].[\d]{2}))?/).

(cała zmiana polega na dopisaniu „+” po pierwszym „[\d]”)

4. Zapisz plik i przeładuj stronę w przeglądarce Firefox 10.

Teoretycznie zmiany można dokonać przy działającej usłudze Kerio Workspace, jednak ze względów bezpieczeństwa zalecamy chwilowe zatrzymanie usługi.

O postępach w temacie oraz pojawieniu się poprawionej wersji Kerio Workspace, będziemy Państwa informować za pośrednictwem bloga.

 

Update 02.02.2012 13:15:

KERIO wypuściło łatkę (Kerio Workspace 1.1.0 Patch 1), dostępną do pobrania w dziale Download -> Kerio Workspace, która rozwiązuje problem współpracy Firefox 10 i Kerio Workspace.