XXXII Forum Ekonomiczne 2023 – podsumowanie naszego uczestnictwa

Podsumowanie i kilka refleksji po udziale w 32 Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Tydzień temu zakończyło się 32 Forum Ekonomiczne w Karpaczu. W sieci można znaleźć bardzo dużo ciekawych informacji, wywiadów, opracowań, które dość szerokim wachlarzem dostarczają osobom zainteresowanym niepełnych danych o całym wydarzeniu. Dlaczego niepełnych? Nie ma takiej osoby, nawet wśród najbardziej ogarniętej z organizatorów, która byłaby w stanie podsumować wszystko to, co działo się przez te trzy dni w Karpaczu. Po prostu fizycznie jest to niewykonalne. O ile można skupić się na tematyce paneli, prezentacjach i galach, o tyle cały świat kuluarowy, networking, spotkania indywidualne to zupełnie inna kwestia.

Dla nas najbardziej wartościowe były właśnie te spotkania z przedstawicielami firm, które tak jak nasz „start up” Company(un)hacked załapał się na udział w konferencji w ramach grantu Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich. W tym miejscu bardzo dziękuję Pani Kamili Roguckiej, Kierownik Projektów Grantowych, za organizację, opiekę oraz koordynację dla naszej grupy dolnośląskich przedsiębiorców. Dużą wartość stanowią dla nas także kontakty i rozmowy z przedstawicielami biznesu, instytucji i gości, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, z którymi miałem okazję spotkać się i porozmawiać. 

Bardzo dziękujemy za każde spotkanie, rozmowę, możliwość prezentacji naszego szkolenia. Taka konferencja to niesamowita wartość poznawcza i rozwojowa. Rozmowy indywidualne, omówione doświadczenie, ciekawe modele biznesowe firm, usługi i nowe kontakty to ogromy zastrzyk inspiracji i możliwości rozwoju. Teraz mamy ten czas, kiedy to wszystko podsumowujemy, staramy się podtrzymywać zdobyte kontakty i wdrażać w życie rożne wspólne inicjatywy.

Z części oficjalnych eventu bardzo ciekawe i wartościowe informacje przedstawił na szkoleniu przed eventem oraz na prezentacji dla naszej grupy przedsiębiorców Wojciech Nowicki z Departamentu Komunikacji PAIH. Nas także bardzo interesowały tematy poruszane w panelach NASK i Ministerstwa Cyfryzacji. Wiele z nich było naprawdę ciekawych i poruszało ważne zagadnienia dotyczące ogólnej problematyki cyberbezpieczeństwa. Ważne były wątki, które dotyczyły edukacji dzieci ale także grup często wykluczanych, jak np. seniorzy.
Właśnie dlatego powstała nasza aplikacja i projekt szkoleniowy vrtraining.cloud, żeby wspierać w edukacji wszystkich zainteresowanych podnoszeniem kompetencji na temat zagrożeń czyhających w sieci.

Pomimo naszych uprzedzeń do tak ogromnych budowli w miejscach osobliwych i spokojnych jak Karkonosze, to trzeba przyznać że Forum ma duży potencjał promocji regionu. Ogromna ilość gości z Polski z za granicy na dłuży czas ma szansę promować region w kontekście turystycznym. To bardzo cieszy.

Na galach i w pawilonach sponsorskich można było relaksować się przy świetnych występach artystów. Degustować lokalne dolnośląskie wina, kosztować różnych regionalnych smakołyków. Naprawdę na bogato.

Poniżej załączam skromną galerię reporterską z wydarzenia.

podsumowanie: Krzysztof

Zapowiedź +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się trzydziesta druga edycja Forum Ekonomicznego. Bez wątpienia jest to jedna z największych konferencji polityczno-gospodarczych w Europie Środkowej i Wschodniej. Uczestnicy forum będą mieli możliwość uczestniczyć w wielu ciekawych debatach prowadzonych przed liderów i innowatorów danej branży. Po raz kolejny na forum goście będą mieli również możliwość wziąć udział w szkoleniu Company (Un)Hacked, przeznaczonego na gogle wirtualnej rzeczywistości. Wciel się w rolę hakera i dowiedz się w jaki sposób chronić się przed atakami i wszelkimi cyberzagrożeniami. Zapraszamy serdecznie do przetestowania aplikacji wszystkich uczestników Forum Ekonomicznego.

Jeśli nie masz możliwości pojawić się na forum, a jesteś zainteresowany naszym produktem mamy dobrą wiadomość. Poprzez nasz formularz możesz śmiało umówić się na niezobowiązujące spotkanie.