GFI WebMonitor 2015 Beta 1

GFI udostępniło pierwszą wersję beta dla WebMonitor 2015. Program został mocno przebudowany i wzbogacony o nowe funkcje, aby dać administratorom jeszcze większe możliwości zarządzania i monitorowania sieci internetowej w swojej organizacji.

WebMonitor2015Beta_SQ-V2-300x300

 

W skrócie, GFI WebMonitor to nowa, wzbogacona wersja produktu zawierająca:

 • Nowy dashboard pokazujący kluczowe informacje w czasie rzeczywistym
 • Kontrola aplikacji korzystających z http(s)
 • Możliwość kontroli dostępu aplikacji do internetu po nazwie lub kategorii (np. Dropbox, aplikacje z kategorii udostępniania plików)
 • Zaktualizowany podgląd z intuicyjnymi filtrami
 • Ujednolicone polityki: pojedynczy punkt zarządzania zachowaniem produktu
 • Nowy UI zarządzania regułami:
  • Szybki podgląd konfiguracji elementów podstawowej polityki (co robi, dla kogo, itp.)
  • Intuicyjne tworzenie i edycja reguł dzięki elementom typu przeciągnij i upuść
 • Odświeżona strona ustawień – bardziej intuicyjna i lepiej zorganizowana
 • Odświeżona strona raportowania – bardziej przejrzysty dostęp do istniejących raportów
 • Poprawa wydajności w zakresie działania proxy, UI, filtrowania web i raportowania

 

Kontrola aplikacji korzystających z protokołów HTTP(S)

Nowe techniki GFI WebMonitor 2014 bazują na sygnaturach pasujących do wzorca, głębokiej inspekcji protokołów, analizie heurystycznej oraz dzięki dodatkowym silnikom, jak BrightCloud, stosowanym już w wersji 2013, umożliwiając wyjątkowo dokładną detekcję i zarządzanie ponad 700 aplikacjami webowymi dostępnymi na dziś w sieci. Kontrola aplikacji pomaga administratorom IT stworzyć polityki dostępu do aplikacji na wielu poziomach. Przykładowo blokowanie Google Drive bez blokowania strony i wyszukiwarki Google czy blokowania portu 80 na firewallu (który jest wykorzystywany zarówno przez Google Drive jak i przez standardowy ruch web http).

 

Poprawa wydajności

Zgodnie z powtarzającymi się sugestiami użytkowników, silnik WebMonitor 2015 został napisany na nowo, aby wykorzystać zalety nowoczesnych technik pozwalających na wykorzystanie kompilacji w trybie x64, lepsze zarządzanie pamięcią, szybsze przetwarzanie i skalowalność. Dzięki zmianom istnieje możliwość obsłużenia ponad 100% więcej połączeń na sekundę.

 

Świeży, nowy wygląd

Kompletnie przebudowany interfejs użytkownika zapewnia zauważalnie lepszą widoczność, co robią użytkownicy i produkt. Główny dashboard pokazuje dane w czasie rzeczywistym, a dodatkowe, bardziej szczegółowe podglądy, zyskały możliwość intuicyjnego filtrowania.

 

Ujednolicona polityka konfiguracji i zarządzania

Nowy silnik z towarzyszącym mu interfejsem użytkownika pozwala na konfigurację filtrowania web i polityk bezpieczeństwa w ten sam, logiczny sposób. Pozwala to na znaczną oszczędność czasu w stosunku do analogicznych poprzednich wersji produktu. Główne parametry tworzonych reguł są logicznie i jasno pogrupowane. W tym samym czasie mamy dostęp do nowego interfejsu podglądu pozwalającego administratorowi na szybkie sprawdzenie efektywności zmian: kogo dotyczą i co powodują.

 

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronach producenta. Zachęcamy do zapoznania się z Release Note:

Wersję BETA można pobrać poniżej:
x86 build:
x64 build:
Korzystając z klucza testowego: x9jxLRbv6dN9K-pBn1-ZWC8semjxipm9HY5-10001

Będziemy wdzięczni za feedback, który można zgłosić do nas (Sun Capital) lub bezpośrednio do producenta.

1 Komentarz. Zostaw nowy