Intercept X Enhanced Protection, wczesny dostęp uruchomiony

Z przyjemnością informujemy, że firma Sophos przygotowała program wczesnego dostępu o nazwie Intercept X Enhanced Protection, który wprowadza do Intercept X funkcjonalności AMSI (Antimalware Scan Interface) oraz Intrusion Prevention System (IPS).

Nowe funkcjonalności Intercept X

AMSI (Anti-Malware Scanning Interface) – interfejs Microsoft w systemie Windows 10, Windows Server 2016 i nowszych, który umożliwia integrację aplikacji i usług z dowolnym produktem antymalware obecnym na komputerze. AMSI zapewnia lepszą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem dla użytkowników końcowych oraz ich danych, aplikacji i obciążeń.

Przykład użycia: ukryte skrypty PowerShell są często wykorzystywane przez atakujących w celu naruszenia bezpieczeństwa systemów. AMSI Protection pozwala lepiej je wykrywać i blokować.

Ochrona przed włamaniem do sieci, znana również jako IPS (Intrusion Prevention System), skanuje przychodzący i wychodzący ruch sieciowy wykrywając i blokując ataki w czasie rzeczywistym.

Przykład użycia: pracownik korzysta z laptopa w kawiarni (a więc bez ochrony zapory ogniowej). IPS wykryje i zablokuje złośliwy ruch, zatrzymując atak przed jego rozpoczęciem. IPS pomaga również zapobiegać włamaniom do sieci poprzez urządzenia, które się w niej znajdują.

Które produkty otrzymują te ulepszenia?

Intercept X Advanced, Intercept X Advanced z EDR i Central Endpoint Protection

Szczegóły dotyczące projektu

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim filmem producenta, opisującym założenia projektu oraz do odwiedzenia strony Sophos w celu rejestracji i dostępu do szczegółów.