Istotne zmiany w nowej wersji BackupAssist

BackupAssist

Niebawem ukaże się wersja v9 BackupAssist. Warto zwrócić uwagę na funkcje aktualnej wersji 8, które nie będą obecne w wersji 9.

Funkcja Mailbox Protection (backup do PST) i szyfrowanie kompatybilne z TrueCrypt będą nadal dostępne w wersji 9, ale tylko w dwóch następujących przypadkach:

  • Użytkownicy starszych wersji BackupAssist, którzy już korzystają z tych funkcji nadal będą mogli z nich korzystać po aktualizacji do wersji 9
  • Nowi użytkownicy v9 nie będą mieli dostępu do tych funkcji, jeśli nie aktywują ich za pomocą opcji „compatibile” w ustawieniach Global Settings.

Dzięki temu firmy partnerskie będą miały czas, aby pomóc użytkownikom BackupAssist stopniowo zrezygnować z korzystania z tych funkcji, zanim producent całkowicie zakończy ich wspieranie.

Dla Mailbox Protection producent oferuje bardziej elastyczne i ukierunkowane podejście do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych dzięki Exchange Total Protection, wykorzystujące Exchange Granular Restore Console.

Alternatywą dla szyfrowania TrueCrypt jest obsługa szyfrowania BitLocker, które jest w pełni obsługiwane przez produkty Microsoft.

Dwie inne funkcje zostały całkowicie pominięte w wersji 9: Lokalizacja docelowa FTP dla File Archiving i backup stanu systemu (System State).

Zamiast FTP producent zaleca wykorzystanie Rsync dla backupu w chmurze lub offsite backup zlokalizowany na iSCSI lub NAS dla sieci WAN/LAN.

System State backup nie jest już zalecaną metodą tworzenia kopii zapasowych, ponieważ opcje przywracania są zbyt ograniczone i mylące.

Więcej informacji na temat BackupAssist można uzyskać kontaktując się z dystrybutorem oprogramowania – Sun Capital.