Kerio API Client Library dla PHP

Kerio API Client Library dla PHP (np. kerio-api-php) jest warstwą pomiędzy aplikacją użytkownika a serwerem Kerio Connect. Dzięki kerio-api-php można łatwo łączyć się bezpośrednio z serwerem Kerio Connect bez zgłębiania się w protokół JSON-RPC. Zamknięcie pytań i odpowiedzi formatu JSON jest wykonywane automatycznie przez bibliotekę.

Przedstawiamy kerio-api-php 1.2
Z przyjemnością przedstawiamy nową wersję Kerio API Client Library, która zawiera pewną nowość- demonstrację techniczną, która wskazuje jak korzystać z API- Kerio Connect Client.
Zwróć uwagę na to, że Kerio Connect Client API jest obecnie w fazie rozwoju i może ulec zmianie w przyszłości.

Kerio Connect Client
Kerio Connect webmail został całkowicie zmodernizowany. Zarówno budowa jak i wygląd interfejsu zostały zaprojektowane całkowicie od początku, zapewniając większą wydajność i zaspokajając wszystkie potrzeby użytkownika w stosunku do nowoczesnej aplikacji internetowej. W tej wersji wszystkie funkcje w pełni działają, zapewniając właściwą równowagę pomiędzy użytkowaniem a projektem graficznym.
Aplikacja działa na tej samej technologii JSON-RPC, którą wykorzystujemy we wszystkich produktach Kerio. Masz teraz niepowtarzalną okazję, żeby sprawdzić tą część API i wykonać regularne zadania jak klient końcowy.

Addressbook.app Utility
Załóżmy, że utworzyłeś kilka folderów kontaktów na Webmail (np. Sprzedaż, Klienci itd.). Kiedy zsynchronizujesz książkę adresową Apple z serwerem Kerio Connect, to te różne foldery ukażą się jako grupy.

Urządzenie Addtessbook.app to świetny środek do ograniczenia działania protokołu CardDAV w niektórych aplikacjach. Aby uzyskać więcej informacji przeczytaj specjalnie dedykowany temu zagadnieniu artykuł http://kb.kerio.com/article/contacts-folders-in-apple-addressbook-app-via-carddav-954.html.

Out of office- automatyczna odpowiedź
Często dostajemy pytania czy jest możliwość ustawienia automatycznej odpowiedzi Out of office przez API. Dzięki nowej API na Kerio Connect Client jest to wreszcie możliwe. Zobacz łatwą demonstrację umieszczoną w zakładce examples/other/OutOfOffice.php script.

Zmiany w wersji 1.2.0
– dodano nowy wzór do Kerio Operator – Get recorded calls (otrzymaj zarejestrowane połączenia)
– dodano nową łatwą aplikację do Kerio Connect Client – jest to Addressbook.app Utility
– udoskonalenie biblioteki
Nowa wersja 1.2 jest już możliwa do wypróbowania w strefie Kerio Developer.

Źródło: http://kerio.pr-it.pl/kerio-api-client-library-dla-php/