Kerio Connect 7.4 – dostępny jako Beta 4

Po kilku miesiącach nieoficjalnych beta testów, KERIO zaprezentowało Kerio Connect 7.4 w postaci ogólnodostępnej wersji Beta 4. Wersja ta  wprowadza kilka ciekawych i oczekiwanych przez naszych klientów funkcjonalności, wśród nich:

– Polityki dostępu – administrator ma możliwość ustawienia różnych poziomów dostępu do usług (WebMail, ActiveSync, IMAP i innych) dla każdego użytkownika. Istnieje także możliwość limitowania określonych usług do zdefiniowanych zakresów adresów IP, dzięki czemu możemy, np. dać użytkownikom dostęp do określonych serwisów z wnętrza sieci firmowej oraz zablokować dostęp z zewnątrz. Funkcjonalność ta pozwoli ograniczać kanały dostępu indywidualnie dla poszczególnych użytkowników. Daje także możliwość zróżnicowania oferty hostowania poczty, wykorzystującej nowy model licencjonowania KERIO.

– Udoskonalony antyspam – wraz z Kerio Connect 7.4, wbudowany SpamAssassin zostanie zaktualizowany do nowszej, bardziej wydajnej wersji, niestandardowe reguły filtrowania będą mogły wyszukiwać zadane frazy również w treści wiadomości, nie tylko w nagłówku, jak to było dotychczas, zmieniono także sposób przechowywania informacji o spamie z SDBM na bazę SQLite, która zapewni lepszą stabilność oraz mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia danych.

– Optymalizacja Web Administracji dla iPada – administratorzy będą mogli w pełni zarządzać serwerem pocztowym wprost z ekranu tabletu. Dodana została obsługa multidotykowego przewijania, przyspieszająca analizowanie logów, wywołanie menu kontekstowego za pomocą puknięcia dwoma palcami oraz możliwość ukrycia lewego drzewa kategorii, zwiększając tym samym powierzchnię roboczą ekranu.

– Usprawniony proces aktualizacji Kerio Outlook Connectora – proces aktualizacji został zautomatyzowany i uproszczony zarówno dla administratora, jak i użytkownika końcowego. Teraz tylko niezbędne aktualizację są instalowane i nie wymagają one zwykle żadnych działań od użytkownika. Administrator będzie miał także możliwość całkowitego wyłączenia aktualizacji automatycznych.

– Poprawiona wydajność Kerio Outlook Connectora – w tej wersji serwera wprowadzono kilka ważnych optymalizacji, które w znaczącym stopniu wpłynęły na szybkość wstępnej synchronizacji, prędkość tworzenia folderów oraz wyszukiwania informacji, a także odczytu danych z lokalnego cache’a. Po raz kolejny zmniejszona została ilość wykorzystywanej przez proces pamięci.

– Zwiększona stabilność serwera – wprowadzenie kilku zmian w silniku Kerio Connect wpłynęło na poprawę stabilności systemu. Rozwiązany został problem z crash’ującym się procesem antyspamu, na skutek uszkodzenia zawartości bazy, poprawiona została także stabilność operacji w storze wiadomości.

Z niecierpliwością czekamy na pojawienie się pełnej wersji Kerio Connect 7.4, która wielu naszym klientom i partnerom pozwoli na jeszcze lepsze dostosowanie serwera pocztowego do ich indywidualnych potrzeb.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przetestowania wersji Beta serwera Kerio Connect 7.4, która obok innych produktów KERIO, jest dostępna w dziale BETA na oficjalnej stronie producenta. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu na sprzedaz(at)suncapital.pl.