Kerio® Connect 9.1.0 RC1 – zapowiedź nowej wersji

KerioConnect_Stacked_ColorFirma Kerio® Technologies – producent serwera pracy grupowej Kerio® Connect, przedstawiła wersję Release Candidate 1 nowej edycji swojego sztandarowego produktu. Wraz z nową, przedpremierową wersją serwera pocztowego Kerio Connect możemy zobaczyć wizję, która przyświeca jego rozwojowi – ujednolicona komunikacja oraz dostosowanie rozwiązania do obsługi przez partnerów w modelu SaaS (Software as a Service). Poniżej przedstawiamy listę nowych funkcji oraz innych zmian, które czekają nas przy okazji pojawienia się Kerio Connect 9.1.

Instant Messaging w kliencie Kerio Connect

Kerio Connect 9.1 oferuje obsługę wiadomości błyskawicznych bezpośrednio w interfejsie klienta webowego. Nie ma konieczności instalowania dodatkowych klientów czy aplikacji, aby móc wysyłać i odbierać wiadomości. Dodatkowo prezentowane są statusy dostępności współpracowników, umożliwiające bezpośrednie wysyłanie wiadomości błyskawicznych lub też poczty email przy pomocy kilku kliknięć.

Informacje na ten temat znaleźć można w artykule bazy wiedzy producenta.

Nowości w Kerio Connect Client

Wprowadzono szereg udogodnień do interfejsu internetowego poczty elektronicznej Kerio Connect, w tym możliwość wyświetlenia do 500 wiadomości na stronie, obsługę obrazków w treści wiadomości i podpisie, wysyłanie aktualizacji informacji o spotkaniach tylko do nowych lub usuniętych uczestników i wiele więcej.

Ograniczenie wielkości dla poszczególnych domen

Dodano możliwość definiowania maksymalnej wielkości zajętego miejsca na dysku we właściwościach poszczególnych domen pocztowych.

Czytaj więcej na ten temat w artykule bazy wiedzy.

Archiwizacja na poziomie domen

Niezależnie od archiwizacji całego serwera, dodana została możliwość opcjonalnej archiwizacji wiadomości do zdefiniowanego adresu email w ramach pojedynczych domen pocztowych.

Dodatkowe informacje można znaleźć w artykule bazy wiedzy.

Zmiany w wymaganiach systemowych

Dodane wsparcie
  • Ubuntu 16.04 LTS
Zakończone wsparcie
  • Windows XP dla Kerio® Outlook Connector
  • Debian 6
  • Red Hat Enterprise Linux 6 (32-bit)
  • CentOS 6 (32-bit)
  • Ubuntu 12.04 LTS (32-bit)
  • Wszystkie 32-bitowe wersje Kerio Connect
  • Wsparcie dla Internet Explorer 10 zostanie zakończone w Kerio Connect 9.2.0

Upgrade

Po aktualizacji do Kerio Connect 9.1, wszystkie wiadomości z Message-ID dłuższym niż 64 znaki muszą zostać zreindeksowane. Reindeksacja zostanie uruchomiona automatycznie 24 godziny po uruchomieniu nowej wersji.

Kerio Connect 9.1 zawiera nowy typ bazy danych. Aktualizacja bazy przeprowadzana jest natychmiast pod podniesieniu wersji do Kerio Connect 9.1. Aktualizacja może potrwać kilka minut, w zależności od wielkości katalogu przechowywania wiadomości.

Downgrade

Baza wyszukiwania w Kerio Connect 9.1 jest niekompatybilna z poprzednimi wersjami i konieczna jest reindeksacja. Kerio Connect przeprowadzi automatyczną reindeksację elementów pod obniżeniu wersji serwera.

Obniżenie wersji spowoduje powrót do poprzedniego typu bazy danych. Wszelkie zmiany wprowadzone do bazy przed downgrade’m zostaną utracone.

Gorąco zachęcamy do testowania nowej wersji i dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami oraz znalezionymi błędami w tej wersji produktu. Wszystkie informacje przekażemy do producenta, aby wersja finalna była dopracowana w jak największym stopniu. W przypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu z wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Kerio® w Polsce – firmą Sun Capital sp. z o.o.