Kerio Control 8.4.0 Beta 1

KerioControl_Icon_ColorWczoraj światło dzienne ujrzała pierwsza publiczna wersja beta Kerio Control 8.4.0. UTM dostał nowe, bardzo przydatne mechanizmy, zadbano także o niezbędne poprawki i urozmaicenia wcześniej zaimplementowanych funkcji. Zachęcamy do pobierania i testowania tej wersji. Prosimy o wszelkie informacje na temat niepoprawnie działających funkcji czy innych problemów, zauważonych podczas testów. Chętnie przekażemy je do producenta, aby wersja finalna była możliwie jak najbardziej dopracowana. Ciężka praca betatesterów pomoże każdemu z użytkowników na etapie implementacji nowej wersji w środowisku produkcyjnym.

Poniżej przedstawiamy listę nowych oraz rozszerzonych funkcji:

  • Personalizowane uwierzytelnianie WiFi (RADIUS)

Kerio Control dostarcza wirtualnie serwer uwierzytelniania RADIUS dla każdego punktu dostępowego WiFi. Dzięki temu użytkownicy uwierzytelniają się swoją nazwą i hasłem, jak dla konta Kerio Control, zamiast mniej bezpiecznego klucza współdzielonego. Kerio Control wspiera uwierzytelnianie w domenie Microsoft Active Directory oraz w lokalnej bazie użytkowników.

  • Filtrowanie ruchu HTTPS

Kerio Control rozszyfrowuje i filtruje połączenia HTTPS. Pozwala to na filtrowanie zawartości HTTPS, mogącego zawierać wirusy i malware, zakazane słowa czy ruch typu peer-to-peer.

  • LAN dla gości

Jeśli masz sieć WiFi dla gości, możesz chronić ją dzięki Kerio Control. Goście mogą łączyć się do sieci bez podawania nazwy użytkownika i hasła. Podłączeni goście nie są zliczani jako licencjonowani użytkownicy.

  • Reguły ruchu dla IPv6

Wersja 8.4.0 wprowadza możliwość tworzenia reguł ruchu dla IPv6. Każda reguła może być przypisana do ruchu IPv4, IPv6 lub obydwu typów jednocześnie.

 

Zmiany w wymaganiach systemowych

Zakończono wspieranie Safari 4

 

Historia zmian

+ Dodano serwer RADIUS dla uwierzytelniania użytkowników oraz WPA2 Enterprise dla zabezpieczeń WiFi

+ Dodano funkcję filtrowania HTTPS

+ Dodano grupę interfejsów dla gości

* Reguły ruchu działają także dla połączeń IPv6

* Interfejs statystyk został dostosowany do urządzeń mobilnych

* VLANy są importowane z backupu konfiguracji

* Dodano wsparcie dla WebSocket w nagłówku HTTP Upgrade

* Wykresy dla interfejsów oraz statystyk systemu są ciągłe w przypadku restartu

* Warunki dla nazw hostów wykorzystują pamięć podręczną lokalnego DNS i dopasowują się także do subdomen

* Dodano możliwość ustawienia portu, obiektu oraz aplikacji syslog

* Dodano możliwość przeglądania wbudowanych certyfikatów oraz importowania certyfikatów bez klucza prywatnego

– Poprawiono uwierzytelnianie z Cisco ASA w tunelu IPsec

 

Wierzymy, że zaprezentowane w becie funkcjonalności doczekają się publikacji w wersji finalnej. Osoby zainteresowane dodatkowymi informacjami na temat produktu, zapraszamy do kontaktu z dystrybutorem rozwiązań Kerio na terenie Polski.

4 Komentarzy. Zostaw nowy