Kerio® Control 8.5 poprawia użyteczność i bezpieczeństwo sieci

KerioControl_Icon_Color (1)

Dziś premiera najnowszej wersji Kerio® Control 8.5. Zmiany zawierają wprowadzenie dwuskładnikowego uwierzytelniania dla znacznego zwiększenia bezpieczeństwa oraz liczne usprawnienia użyteczności.

Zwiększamy bezpieczeństwo, jednak nie rezygnujemy z prostoty. W tej wersji dodano ważne i zaawansowane funkcje zabezpieczeń, które można łatwo zastosować do dowolnej sieci przy niewielkich bądź znikomych zakłóceniach w funkcjonowaniu firmy. – Mirek Kren, Dyrektor ds. Operacyjnych i Dyrektor Generalny Kerio Technologies

Wprowadzenie dwustopniowej weryfikacji umożliwia przedsiębiorstwom zwiększenie bezpieczeństwa dostępu zdalnego do zasobów sieci poprzez konieczność podania czasowego hasła jednorazowego (Time-based One-time Passwortd – TOTP) oraz danych dostępowych. Właściciele firm będą mieć pewność, że dane znajdujące się w sieci pozostaną bezpieczne, nawet gdyby hasła znalazły się w niepowołanych rękach.

Dzięki New Service Discovery, konfiguracja sieci z Kerio Control 8.5 jest łatwiejsza i dopasowana do potrzeb użytkownika. Zdalni użytkownicy mogą teraz przeglądać, lokalizować i łączyć się z urządzeniami takimi jak drukarki, serwery plików czy skanery z różnych sieci lub tuneli Kerio VPN.

Kerio ułatwia także zarządzanie instalacją i aktualizacje klienta Kerio VPN za pośrednictwem nowego instalatora pakietu, który umożliwia wdrażanie przez narzędzia zewnętrzne, takie jak Apple Remote Desktop lub FileWave.

Z rozbudowanym zestawem powiadomień e-mail Kerio Control 8.5, administratorzy mają stały dostęp do informacji o ważnych zdarzeniach w sieci i stanie systemu. Wystarczy zaznaczyć jedno pole wyboru podczas instalacji, aby zapewnić sobie dostęp do najważniejszych alertów systemowych.

O wersji beta pisaliśmy wcześniej w osobnym artykule.

Najnowsza wersja Kerio Control 8.5 jest już dostępna do pobrania.

W przypadku dodatkowych pytań, serdecznie zapraszamy do kontaktu z dystrybutorem rozwiązań Kerio w Polsce – firmą Sun Capital Sp. z o.o.

2 Komentarzy. Zostaw nowy