Kerio Control – nowa wersja już 4 maja

GFI Software – producent UTM Kerio Control, poinformował, że już jutro zostanie upubliczniona nowa wersja oprogramowania, oznaczona numerem 9.3.6.

Zmiany w nowej wersji skupione są wokół zwiększenia stabilności oraz kontroli połączeń, a także wsparciu narzędzi dedykowanych dla najaktualniejszych wersji systemów operacyjnych – macOS Big Sur oraz Windows 10 20H2. Poniżej najważniejsze z usprawnień, które można będzie znaleźć w Kerio Control 9.3.6:

  • Aktualizacje w obrębie połączeń L2TP.
  • Poprawa bezpieczeństwa połączeń IPSec oraz większa kontrola nad ruchem.
  • Rozszerzone wsparcie dla obsługi interfejsów w NG511.
  • Aktualizacja oraz zapewnienie zgodności VPN dla Windows 10 20H2 i macOS Big Sur.
  • Inne poprawki błędów oraz aktualizacje bezpieczeństwa.

Zachęcamy do aktualizacji do najnowszej wersji, która zawiera ważne aktualizacje zabezpieczeń i jakości, poprawiające poprzednie wydania Kerio Control 9 oraz zapewniające wsparcie dla najnowszego sprzętu i systemów operacyjnych. Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

Jeśli masz wątpliwości odnośnie aktualizacji, nie wahaj się i napisz do nas.


WAŻNA INFORMACJA!!

Producent zidentyfikował problem w najnowszej wersji Kerio Control 9.3.6, objawiający się brakiem możliwości uwierzytelnienia użytkowników po VPN, u klientów korzystających z autoryzacji w usłudze Active Directory, w związku z czym proces automatycznej aktualizacji produktu został wstrzymany do czasu rozwiązania wykrytych błędów. Jeśli któryś z klientów zainstalował już nową wersję Kerio Control i doświadczył opisanego problemu, producent zaleca powrót do wersji 9.3.5, która jest wolna od tej wady. Problem nie dotyczy klientów, którzy korzystają z lokalnej bazy użytkowników w Kerio Control.