Kerio WorkSpace poradnik dla użytkownika

Co to jest Kerio WorkSpace?

WorkSpace jest najnowszym produktem w firmy Kerio Technologies dostępny w sprzedaży od 2011 roku.

Wiosną 2012 roku producent udostępnił wersję KERIO WORKSPACE STARTER EDITION oferującą bezpłatnie rozwiązanie z limitem przetrzymywania danych do 10 GB.

Kerio WorkSpace (KWS) to produkt, który umożliwia stworzenie własnych przestrzeni w ramach usług typy „cloud”. Tworzona i zarządzana przez użytkowników zawartość znajduje się na komputerze/serwerze, na którym program został zainstalowany. Użytkownicy mają możliwość tworzenia dokumentów, przestrzeni i katalogów ze zdalnym dostępem i z opcją udostępniania innym użytkownikom.

Kerio WorkSpace jest programem działającym na platformach Windows, Mac, Linux. Podobnie jak wszystkie produkty w ofercie Kerio, program jest bardzo prosty w instalacji i konfiguracji. Panel użytkownika jest dostępny w kilku wersjach narodowych, w tym także po polsku.

W naszej instrukcji/przewodniku postaramy się przedstawić najważniejsze funkcje i ustawienia rozwiązania Kerio WorkSpace. Dokument jest dedykowany dla użytkownika Kerio WorkSpace i nie zawiera informacji na temat administracji i zarządzania produktem.

Zapraszamy do lektury