Koniec wsparcia McAfee w rozwiązaniach Kerio

24 sierpnia 2011, zakończy się wsparcie dla antywirusa McAfee. Klienci, którzy nie mają aktualnego software maintenance, muszą upgrade’ować licencje oprogramowania do najnowszej wersji, w której wbudowanym silnikiem antywirusowym jest Sophos lub skorzystać z innego zewnętrznego silnika AV.

Już prawie od dwóch lat strategicznym partnerem KERIO jest brytyjska firma SOPHOS. Od 2009 roku właśnie SOPHOS dostarcza zintegrowane rozwiązanie antywirusowe dla produktów Kerio Control i Kerio Connect.
Wcześniej, od około 2004 roku Kerio współpracowało z McAfee. W przeciągu pięciu lat współpracy producentów KERIO z McAfee rozwiązania z wbudowanym silnikiem AV sprzedawały się w około 80% ogólnej sprzedaży rozwiązań KERIO.
Klienci posiadający zintegrowane rozwiązanie KERIO z McAfee mieli dwa lata na wybór innego rozwiązania w postaci zewnętrznej wtyczki antywirusowej lub skorzystania z wbudowanego nowego silnika SOPHOS AV.
Dla klientów, którzy zaakceptowali nowy silnik, zmiana z McAfee na SOPHOS jest praktycznie niezauważalna.

Z dniem 24 sierpnia 2011 kończy się definitywnie wsparcie w postaci dystrybucji bibliotek w rozwiązaniach KERIO Dla McAfee AV, klienci którzy nie zdążyli wybrać alternatyw dla McAfee mają jeszcze 12 dni na dokonanie odpowiedniego wyboru.