MailStore case study

Wszystkim, którzy poszukują programu do archiwizacji poczty poddajemy pod rozwagę oprogramowanie MailStore. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla wszystkich tych, którzy cenią sobie prostotę działania i niezawodność za rozsądna cenę. W ostatnim czasie rozmawialiśmy z Łukaszem Gniazdowskim z firmy GOBIT, która dostarcza swoim klientom wysokiej klasy sprzęt, oprogramowanie oraz usługi IT, w tym również MailStore. Poczytajcie, co o archiwizacji poczty za pomocą MailStore sądzi osoba, która zajmuje się tym na co dzień.

 Rozwiązanie

Jeśli chodzi o sam program, to ze wszystkich systemów, którymi administruję Mailstore jest moim ulubionym. Program ma bardzo rozbudowaną funkcjonalność, ale mimo to jest niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze. Działa bardzo stabilnie, jest praktycznie bezproblemowy. Support jest bardzo sprawny – gdy zgłosiłem jakiś błąd dotyczący błędnych komunikatów w j. polskim – kolejna wersja już zawierała odpowiednią poprawkę.

Aktualizacje i migracje są banalnie proste, ale największe wrażenie robi mechanizm indeksowania i wyszukiwania tekstowego. Przy bazie maili ważącej ponad 100GB, wyszukiwanie tekstu we wszystkich skrzynkach jest błyskawiczne. Użytkownicy korzystają z wyszukiwarki MailStore zamiast natywnej wyszukiwarki outlookowej, która często sprawia problemy. Dokumentacja na stronach MailStore jest rozbudowana i łatwa w zrozumieniu. Ceny też są rozsądne, do zaakceptowania nawet przez nieduże firmy.

Korzyści

W przypadku firmy, której dostarczyliśmy MailStore, największymi korzyściami z używania programu są:
– bezpieczna archiwizacja poczty,
– błyskawiczne wyszukiwanie tekstu (także w załącznikach docx, xlsx, odt, pdf itp.),
– szybkie działanie firmowych skrzynek IMAP, które nie są przepełnione dzięki mechanizmom kasowania zarchiwizowanych maili z serwera,
– możliwość monitorowania poczty przychodzącej i wychodzącej z wybranych lub wszystkich skrzynek,
– możliwość bardzo łatwego konfigurowania dostępu do skrzynek pracowników, którzy już nie pracują bez konieczności tworzenia dodatkowych kont w Outlooku (co bardzo spowalnia jego działanie w przypadku synchronizowania skrzynek IMAP zawierających dużo wiadomości),
– program robi to, co do niego należy nie stwarzając przy tym żadnych problemów ani od strony administracyjnej ani od strony użytkowej, oferując przy tym wiele kanałów dostępu i rozbudowaną funkcjonalność.