MailStore w wersji 12.1 – poprawa wydajności i zakończenie wsparcia wybranych systemów

Producent oprogramowania MailStore opublikował najnowszą wersję oprogramowania, oznaczoną numerem 12.1 która wnosi kilka zmian:

1) Poprawa wydajności archiwizacji skrzynek pocztowych – producent deklaruje, że dzięki ulepszeniom w sposobie obsługi magazynów archiwów w MailStore Sterver i MailStore SPE, wydajność archiwizacji skrzynek pocztowych zwiększyła się nawet o 20% w porównaniu z wcześniejszymi wersjami.

 2) Zakończenie wsparcia dla Windows Vista, Windows Server 2008 i Windows Server SBS 2008 – po długiej fazie przejściowej, MailStore Server kończy wsparcie dla przestarzałych już systemów operacyjnych firmy Microsoft. Nie będzie już możliwe uruchomienie MailStore Server w systemach Windows Vista, Windows Server 2008 oraz Windows Small Business Server 2008. Klienci korzystający z tych systemów operacyjnych nie będą mogli używać oprogramowania MailStore od wersji 12.1.

We własnym interesie zalecamy użytkownikom zaktualizowanie używanego systemu operacyjnego do wersji objętej aktualizacjami i wsparciem producenta.

3) Oprogramowanie MailStore jest teraz w stanie eksportować zarchiwizowane wiadomości e-mail bez potrzeby odtwarzania oryginalnej struktury folderów archiwum. W niektórych scenariuszach ułatwi to obsługę i przetwarzanie eksportowanych wiadomości e-mail oraz umożliwi to użytkownikom uniknięcie ograniczeń maksymalnej głębokości podfolderów dopuszczalnej w miejscu eksportu.

4) Pomoc podczas procesu konfiguracji oraz opcja eksportu szczegółowych informacji o czynnościach wykonywanych przez użytkowników:

– Podczas procedury konfigurowania archiwizacji wiadomości e-mail dla Microsoft Exchange kreator instalacji zapewnia bezpośredni link do pomocy online dla wszystkich obsługiwanych wersji Exchange i Microsoft Office 365.

exchange_help

– Ważną funkcją zgodności oprogramowania jest dziennik kontroli, w którym zdarzenia na serwerze są rejestrowane w celu późniejszego ewentualnego audytu. Począwszy od wersji 12.1 administrator MailStore może dodatkowo wyeksportować szczegółowe informacje należące do każdego zarejestrowanego zdarzenia zawartego w dzienniku kontroli MailStore, aby dane te można było później szczegółowo przeanalizować.

5) Archiwa należące do użytkowników, którzy opuścili firmę, są teraz wyświetlane osobno na stronie „Uprawnienia” w sekcji „Użytkownicy i archiwa”.  Dzięki temu administratorzy mogą szybko zidentyfikować archiwa, do których użytkownicy nie są już przypisani.

6) Nowe ikony MailStore znacznie lepiej komponują się z obecnym wyglądem Outlooka, tworząc bardziej harmonijny, nowoczesny wygląd:

modern-icons-en

Szczegółowe informacje o programie oraz wersję próbną można pobrać ze strony: https://mailstore.suncapital.pl

 

źródło: https://www.mailstore.com/en/blog/2020/02/05/mailstore-v12-1-faster-easier-use/