Mobile World Congres 2014 – raport Sophos

MWC14_Logo-whiteBG

Podczas kongresu MWC 2014 Sophos przedstawił raport dotyczący ewolucji zagrożeń na urządzenia mobilne. Z informacji przedstawionych przez producenta jasno wynika, że co raz częściej ofiarami ataków padają użytkownicy popularnych smartfonów i tabletów, a smartfona w kieszeni ma obecnie niemal każdy. Tylko dla systemu Android, Sophos Labs wykrył 650 tys. zagrożeń, których liczba wzrosła sześciokrotnie w stosunku do poprzedniego roku.

Urządzenia mobilne stały się bardzo popularne, a rynek ten wciąż bardzo dynamicznie się rozwija. Wirusy potrafią podszywać się pod znane i zaufane aplikacje dostępne w oficjalnych sklepach producentów.

Sophos podjął się próby skatalogowania najpopularniejszych typów zagrożeń i wykorzystywanych podatności, jednocześnie dostarczając wskazówek pozwalających na lepsze zabezpieczenie urządzeń.

W kwestii bezpieczeństwa warto zainteresować się rozwiązaniami Sophos Mobile Control i Sophos Mobile Secutiry. Pierwsze z nich pozwala na centralne zarządzanie smartfonami, wymuszanie polityk dotyczących aplikacji i ochrony czy zdalnego blokowania i czyszczenia urządzeń, co pozwala znacząco poprawić bezpieczeństwo firmowych urządzeń, nawet w rękach pracowników o niskiej świadomości obecnych zagrożeń IT. Sophos Mobile Security jest z kolei darmową aplikacją zapewniającą ochronę antymalware i antywirusową, wraz z funkcjami ochrony w sytuacjach utraty urządzenia. Aplikacja jest oczywiście dostępna w sklepie Android Market. Zapraszamy do pobrania: Sophos Mobile Security

źródło:
Telix.pl
Raport Sophos

W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu z firmą Sun Capital.

1 Komentarz. Zostaw nowy

bmi calculator
28/02/2015 18:36

Bmi Chart For Men

How To Calculate Bmi