Niezależne testy potwierdzają najwyższą użyteczność produktów Sophos

sophos

Proste zabezpieczenia to lepsze zabezpieczenia. Sophos tworzy swoje produkty z myślą o informatykach, dzięki czemu zapewnia Państwu produkty bezpieczeństwa o najwyższej użyteczności na rynku.

Tolly – niezależna placówka przeprowadzająca testy właśnie opublikowała raport porównujący łatwość użytkowania produktów końcowych Sophos z ofertą konkurencji. Wniosek jest jeden – Sophos Endpoint Protection i Sophos Cloud wymagają najmniejszej liczby kroków do wdrożenia, zarządzania i użytkowania.

Raport porównuje Sophos Endpoint Protection zarządzanych z Sophos Enterprise Console i Sophos Cloud z rozwiązaniami bezpieczeństwa Intel Security (McAfee), Kaspersky, Symantec i Trend Micro. Porównano trzy obszary: wdrażanie, zarządzanie i przejrzystość.

Oba produkty Sophos wymagają mniej kroków niż konkurencyjne rozwiązania do realizacji różnych zadań – patrz tabela.

Produkty były nie tylko łatwiejsze we wdrożeniu, mniejsza była również ilość pracy niezbędnej w codziennym zarządzaniu.

Pod względem widoczności, test Tolly ocenił przejżystość aktywnych punktów końcowych. Raport Tolly stwierdził, że administratorzy Symantec nie mogą podejmować działań bezpośrednio z listy stacji. Wymaga to wielu zbędnych kroków do wykonania nawet najbardziej podstawowych zadań. Kaspersky wymaga trzech kliknięć, aby wyświetlić listę punktów końcowych, a McAfee nie posiada zupełnie takiej opcji.

Tolly podsumowuje swoje wnioski na temat oferty producenta w trzech punktach, potwierdzając że produkty bezpieczeństwa Sophos są:

  • Łatwe w konfiguracji i wdrożeniu
  • Zaprojektowane z myślą o szybkim dostępie przy codziennym zarządzaniu i przejrzystości zadań
  • Lepiej przystosowane niż inne sprawdzone rozwiązania, do zapewnienia z góry skonfigurowanej, gotowej do użycia funkcji zabezpieczeń

Jakie jest znaczenie użyteczności?

Może to wydawać się oczywiste, ale lepsza użyteczność oznacza, że możesz rzeczywiście użyć produktu i jego właściwości, co zwiększa bezpieczeństwo, wydajność i jest po prostu tańsze.

Prostota rozwiązania oszczędza czas, a z biznesowego punktu widzenia, oszczędzanie czasu oznacza zaoszczędzone pieniądze. Im więcej pożądanych cech zawiera rozwiązanie, tym bardziej opłacalny stosunek jakości do ceny. Czyli z biznesowego punktu widzenia – korzystny zwrot inwestycji.

Użyteczność oznacza również, że mniej szkoleń jest niezbędnych, aby korzystać z produktów Sophos, a co za tym idzie wdrożenie trwa krócej. Dzięki prostocie rozwiązania mniej prawdopodobne jest też popełnianie błędów, które mogłyby prowadzić do problemów w pracy firmy.

Jednak najważniejsze jest, aby po prostu korzystać z jakiegoś rozwiązania do bezpieczeństwa.

Według raportu Tolly: „Istnieją rozwiązania, które mogą być tak skomplikowane we wdrożeniu, że niektóre funkcje są często błędnie konfigurowane lub w ogóle nie używane. Im mniej wysiłku jest wymagane, tym bardziej prawdopodobne jest, że funkcje zabezpieczeń będą wykorzystywane i używane prawidłowo.”

Dlatego proste rozwiązania gwarantują lepsze zabezpieczenie. Warto zapoznać się z pełnym raportem Tolly na temat użyteczności , aby przekonać się, dlaczego Sophos zapewnia najprostsze produkty bezpieczeństwa na rynku.

Tych z Państwa, którzy nie korzystali wcześniej z oprogramowania Sophos, zachęcamy do skorzystania z darmowej wersji próbnej Sophos Endpoint Protection, a w przypadku pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

 

źródło: Sophos Blog