Nowa karta sieciowa od QNAP – przepustowość do 200 Gb/s!

Roman Vishtal

QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator w dziedzinie komputerów, sieci i rozwiązań pamięci masowej, zaprezentował dwuportową kartę rozszerzeń QXG-100G2SF-CX6 100GbE PCIe 4.0. Wyposażona w kontroler NVIDIA Mellanox® ConnectX-6 Dx, karta QXG-100G2SF-CX6 może zostać zainstalowana w urządzeniu QNAP all-flash NAS lub stacjach roboczych/serwerach z systemem Windows®/Linux®, aby zapewnić łączną przepustowość do 200 Gb/s. QXG-100G2SF-CX6 nadaje się do pokonywania wąskich gardeł wydajności z niewiarygodnie niskimi opóźnieniami w aplikacjach wymagających przepustowości, w tym centrach danych, wirtualizacji, strumieniowaniu/transferze multimediów i krytycznych zadaniach tworzenia kopii zapasowych/przywracania danych.

„Wydajność serwerów i gęstość wirtualizacji napędzają rosnące zapotrzebowanie na wyższą przepustowość, a karta rozszerzenia sieci QXG-100G2SF-CX6 stanowi przystępne rozwiązanie do modernizacji środowisk sieciowych do 100GbE w celu zwiększenia wydajności i zmniejszenia opóźnień” – powiedział Andy Chuang, Product Manager QNAP, dodając „QXG-100G2SF-CX6 to bogate w funkcje rozwiązanie sieciowe z zaawansowanymi technologiami obniżającymi obciążenie procesora, dzięki czemu idealnie nadaje się do aplikacji wirtualizacyjnych o dużej intensywności I/O, wrażliwych na opóźnienia oraz do pamięci masowej klasy korporacyjnej.”

1

QXG-100G2SF-CX6 jest idealna do uwolnienia pełnego potencjału pamięci masowej QNAP NVMe all-flash NAS, w tym TS-h2490FU, TDS-h2489FU i TS-h1290FX, które są wyposażone w gniazdo(a) PCIe Gen 4 zapewniające wiodącą w branży przepustowość, niskie opóźnienia i wysoką szybkość przesyłania wiadomości. Można je sparować z szybkimi przełącznikami, aby umożliwić szybszy transfer danych i wydajność sieci dzięki niezrównanej wydajności RDMA, RoCE v1/v2 i SR-IOV (1K VFs & 8 PFs). QXG-100G2SF-CX6 obsługuje również platformy Windows Server® (2016 lub 2019) i Linux.

Żródło

Tagi: QNAP, Sieć,