Nowy Kerio Control 7.4 dostępny z VLAN i wsparciem dla Hyper-V

Kerio Technologies udostępniło nową wersję swojego UTM Security Appliance ze wsparciem dla chmury i wirtualnych sieci.


30 października 2012 Kerio Technologies udostępniło oficjalną wersję Kerio Control 7.4, w nowej wersji produkt dostępny jest także dla technologii Hyper-V, wirtualizacji dla środowisk sieciowych Windows.

Kerio Control 7.4 to także wsparcie dla VLAN. Wraz z rozwojem technologicznym, nowymi zagrożeniami, wzmożonymi wymogami klienta oraz koniecznością zabezpieczania się przed nieautoryzowanymi podłączeniami do sieci prywatnych urządzeń pracowników, administratorzy IT zmuszeni są do coraz cięższej pracy związanej z zabezpieczeniem środowiska znajdującego się za korporacyjnym firewall.
Kerio Control 7.4 za pośrednictwem technologii VLAN umożliwia dzielenie sieci korporacyjnej na mniejsze, celem ich izolowania  bez konieczności używania dodatkowych urządzeń typu switch i router.

“Kerio Control 7.4 nadchodzi w czasach kiedy sieci korporacyjne zmierzają w kierunku interesujących zmian. Wszystko od wirtualizacji i chmury, do IPv6 ma wpływ na bezpieczeństwo,” twierdzi James Gudeli, prezes rozwoju produktów, Kerio Technologies. „Dużo zainwestowaliśmy w nowe funkcje, które umożliwiają obsługę zaawansowanych sieci i środowisk IT przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb naszych starszych klientów.”
Nowa wersja Kerio Control to także przełomowa zmiana związana ze wsparciem systemowym. Kerio Control będzie teraz wspierał platformę Windows w ramach Hyper-V, dzięki czemu klienci posiadający licencje Windows w dalszym ciągu będą mogli korzystać z najnowszych wersji Kerio Control w ramach Linux software appliance na hypervisor.
W nowej wersji Kerio Web Filter (opcjonalny moduł Kerio Control) uniemożliwia dodatkowe filtrowanie i ochronę szyfrowanych stron internetowych. Dodatkowe filtrowanie jest możliwe dzięki osadzeniu mechanizmów umożliwiających filtrowanie adresów url w kanale szyfrowanym HTTPS. Od tej chwili użytkownicy Web Filter uzyskują dodatkowe zabezpieczenie w trakcie przeglądania szyfrowanych stron internetowych.

Podstawowa paczka dla 5 licencji Kerio Control dostępna jest już od 265 USD, koszt dodatkowych użytkowników to 26 USD. Cena dla Kerio Control Appliance (BOX 1110 5 użytkowników) zaczyna się od 1000 USD. W pakiecie znajduje się silnik antywirusowy SOPHOS i Web Filter. Kerio zawiera w sobie także licencje VPN dla wszystkich użytkowników w ramach podstawowej ceny produktu, klient VPN posiada wsparcie dla Windows, Linux, Mac.
Kerio Control 7.4 posiada możliwość bezpłatnego testowania wersji software w dowolnej konfiguracji w terminie 30 dni. W celu przetestowania rozwiązania zapraszamy do kontaktu z dystrybutorem Kerio Technologies.

1 Komentarz. Zostaw nowy