Ostatni moment na zakup poprzedniej generacji urządzeń desktopowych Sophos SG / XG

sg-xg-desktop-appliance

Firma Sophos poinformowała, że dysponuje już ostatnimi partiami poprzedniej generacji (Rev. 2) urządzeń desktopowych SG oraz XG, które nadal dostępne są w cennikach. Data ostatecznego składania zamówień na te urządzenia została ustalona na 11 grudnia 2020r.

Które modele są objęte wycofaniem ze sprzedaży?

Informacja o wycofaniu ze sprzedaży, dotyczy wszystkich urządzeń w obudowach typu Desktop, oznaczonych jako Rev.2, które zostały zastąpione nowymi modelami (oznaczonymi Rev. 3), zaprezentowanymi w 2018r. Aktualnie występujące w ofercie rozwiązania oznaczone jako Rev.3 (SG 105 oraz SG/XG 115 – 135) oraz Rev. 1 (XG 86 i XG 106) będą nadal dostępne w sprzedaży.

Dlaczego klienci mogą być zainteresowani zakupem starszych modeli?

W pewnych przypadkach, klienci mogą być zainteresowani zakupem starszego modelu sprzętu, aby pasował on w ramach konfiguracji wysokiej dostępności (klastra HA) do posiadanych już urządzeń Sophos. Innym powodem mogą być wewnętrzne testy zgodności i akredytacje, przeprowadzone wyłącznie dla określonej wersji sprzętu. Po 11 grudnia 2020r. nie będzie możliwości zamawiania sprzętu oznaczonego jako Rev. 2. Urządzenia starszej serii będą nadal dostępne w ramach wymiany gwarancyjnej.

Jak sprawdzić z jaką wersją sprzętu mamy do czynienia?

Informacja na temat rewizji urządzenia jest umieszczona na srebrnej naklejce, którą najczęściej można znaleźć na spodniej stronie urządzenia (obok daty produkcji), jednak dostęp do niej może być utrudniony, gdy urządzenie jest umieszczone w szafie serwerowej. W takim przypadku pomocny może być artykuł w bazie wiedzy Sophos, w którym omówione jest rozszyfrowywanie wersji sprzętu w oparciu o numer seryjny urządzenia.