Pierwsze obrazki i pierwsze wrażenia z nowego webmail w Kerio Connect 8.0

Na stronach Kerio można znaleźć pierwsze informacje o tym jak będzie wyglądał i jak się zmieni Kerio Connect w wersji 8.0.
Nas najbardziej interesują zmiany, które będą odczuwalne dla klienta końcowego/użytkownika poczty. W artykule postaram się przedstawić zmiany w webmail wersji 8.0.
Kerio Technologies reklamuje nowego webowego klienta jako zupełnie nowy i piękny webowy klient poczty – stworzony, żeby praca z pocztą była bardziej efektywna, wydajna i przyjemna.
Zupełnie nowy interface webmaila nawiązuje do obecnie funkcjonujących trendów nowoczesnych rozwiązań, w których kluczem jest prostota i przejrzystość. Nowy interface to odejście od widoku drzewa Outlook Office, a raczej nawiązanie do bardziej nowoczesnych aplikacji, gdzie wykorzystane są zakładki i grupowanie.

EMAIL

Jakie zmiany znajdziemy w sekcji email?

– Wyszukiwanie pełnotekstowe – w nowej wersji webmail wystarczy będzie wpisać szukaną frazę i silnik przedstawi nam wyniki przeszukiwania z elementów poczty, adresów e-mail, tematów.

– Większa indywidualna kontrola nad spamem – w nowej wersji wystarczy raz zaznaczyć element, który sami definiujemy jako spam i nasze konto będzie już o tym pamiętać, wcześniej przycisk działał jako element nauki filtrów Bayessa.

– Łatwe załączanie plików – W nowej wersji będzie działał mechanizm drag and drop, teraz wystarczy przeciągnąć i upuścić załącznik w szarej strefie tworzenia wiadomości. Dodatkowo – będzie możliwość załączania większej ilości plików w jednym kroku.

– Łatwiejsze adresowanie polegać będzie na proponowaniu przez system zdefiniowanych adresów e-mail.

– Automatyczne zapisywanie projektów – w końcu dojdzie funkcjonalność, której mocno brakowało w poprzednich wersjach. Teraz nie trzeba będzie pamiętać o zapisywaniu edytowanej wiadomości. System sam to będzie robił i w przypadku przełączenia się do innego elementu, naszego maila znajdziemy w elementach roboczych.

– Łatwiejsze filtrowanie i zarządzanie przychodzącymi wiadomościami, czyli nasz webowy klient będzie miał rozbudowane narzędzia do definiowania filtrów dla przychodzącej poczty.

– Powiadomienia na pulpicie o nowych elementach – przyznam, że jest to bardzo ciekawa funkcja, która pozwala nam kontrolować pocztę i kalendarz bez konieczności śledzenia zawartości webmail.

KALENDARZ

Co znajdziemy w nowym kalendarzu?

– Szybsze kreowanie zdarzeń – w nowej wersji webmail wystarczy podwójne kliknięcie w kalendarz, żeby otworzyć nowe zdarzenie.
– Łatwiejsze dodawanie osób do nowego wydarzenia.
– Podgląd na inne kalendarze w opcji (Free/Busy) – dzięki temu dużo prościej będzie znaleźć wolny termin dla zdarzenia.
– Łatwe i szybkie ustawienia dla przypomnień o zdarzeniu.
– Możliwość tworzenia wydarzenia powtarzalnego.
– Współdzielenie kalendarza z innymi, jest to opcja która była już wcześniej, ale teraz jest prostsza w zarządzaniu.

– Przejrzysty podgląd na współdzielone kalendarze.

KONTAKTY

Zmiany w kontaktach w webmail 8.0:

– Łatwiejsze dodawanie i edytowanie kontaktów, zupełnie nowy, bardziej przejrzysty widok.
– Możliwość dodawania kontaktów do grup.
– Bardziej przejrzysty dostęp do współdzielenia kontaktów.
– Nowy widok udostępnionych kontaktów.

ZADANIA

Nowy widok w sekcji zadania dla webmail Kerio Connect 8.0

– Tworzenie i dodawanie zadań, w tym także dla stworzonych grup.
– Udostępnianie zadań i grup dla innych użytkowników.

NOTATKI

Nowy widok dla notatek, sama funkcjonalność nie wiele się zmieniła.

– Możliwość tagowania notatek kolorami (multi-colored).
– Udostępnianie notatek dla innych użytkowników.
– Wysyłanie notatek jako emial poprzez jedno kliknięcie.

Nowy webmail wygląda naprawdę bardzo zachęcająco. Oczywiście będzie możliwość wyboru wersji językowej, w tym także wersji w naszym rodzimym języku. Mnie osobiście bardzo podobają się informacje o nowych elementach w poszczególnych podgrupach/zakładkach.
Już teraz można testować nową wersję Kerio Connect 8.0 – zapraszamy chętnych do kontaktu.
 
grafika i źródło
informacja o Kerio Connect