Powody, dla których mniejsze przedsiębiorstwa zwracają się ku Chmurze

Stworzenie produktywnego miejsca pracy to priorytet dla mniejszych przedsiębiorców, którym Chmura ułatwia wykonywanie szeregu zadań. Pomaga ona zaoszczędzić pieniądze, daje dostęp do bardziej złożonej mocy obliczeniowej, wspiera współpracę. Według badania Intuit z 2014 roku, małe i średnie przedsiębiorstwa amerykańskie masowo wybierają chmurę, w 2020 roku prawie 80% takich przedsiębiorstw zdecyduje się na jej używanie.

Poniżej przedstawiamy pięć powodów, dla których mniejsze biznesy powinny rozważyć przeniesienie się do chmury.

1. Opłacalność

Usługi w chmurze oferują mniejszym przedsiębiorstwom natychmiastowe obniżenie kosztów, ponieważ użytkują one sprzęt w taki sposób, w jaki mniejsze biznesy nie są w stanie. Wirtualne serwery i infrastruktura zwiększają wartość serwerów fizycznych, co oznacza, że mniejsze przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać większą moc obliczeniową przy mniejszych zasobach.

Stałe płatności miesięczne pozwalają mniejszym biznesom na planowanie budżetu, uwalniając środki do innych części ich działalności, tym samym pozwalając na szybszy rozwój i lepsze użytkowanie.

2. Elastyczność

Mniejsze przedsiębiorstwa przenoszą się do chmury z powodu jej elastyczności oraz możliwości skalowania swoich biznesów. Skalowanie usług w chmurze w miarę rozrastania się biznesu nie musi być trudne. Dzięki usługom chmurowym zmiany w subskrypcji mogą być dokonywane na życzenie klientów za pomocą jednego kliknięcia.

Na tym zalety chmury się nie kończą. Większość miejsc pracy dopasowuje się do potrzeb pracowników mobilnych, dlatego mniejsze biznesy również muszą się do nich przystosować. Zwiększona mobilność i elastyczność w chmurze zachęca do przynoszenia przez pracowników własnych urządzeń („Bring Your Own Device”) umożliwiających im pracę na sprzęcie, który dobrze znają, nieważne czy jest to smartfon, tablet czy laptop.

3. Wygodna infrastruktura

Kolejnym problem, którym nie musisz się przejmować korzystając z usług w chmurze, jest zarządzanie infrastrukturą IT. Jeśli nie działasz w branży IT, zarządzanie wszystkim samemu może być dla ciebie wyzwaniem. Sprzęt, oprogramowanie i aktualizacje…kto ma czas na to wszystko?

Dostawca usług w chmurze rozwiązuje ten problem za właścicieli mniejszych przedsiębiorstw. To właśnie on zajmuje się aktualizacjami, podczas gdy klient korzysta z najnowocześniejszej usługi, aby budować swój biznes.

Przypomnienie: Nie zapomnij wybrać dostawcy usług, który oferuje wysoki poziom zabezpieczeń swojej infrastruktury oraz zrozumiałą dla klientów politykę bezpieczeństwa.

4. Bezpieczne środowisko

Każda mała firma potrzebuje bezpiecznej komunikacji, a chmura zapewnia elastyczność, niezawodność i bezpieczeństwo bez narażania prywatności. Dobry dostawca usług w chmurze zapewnia zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa, niż jest to w przypadku zakupienia jedynie zapory sieciowej. Dostawcy usług w chmurze stosują restrykcyjne środki, zarówno fizyczne, jak i wirtualne, po to, aby zapobiegać kradzieży danych.

Rada: Szukaj dostawców oferujących zapasowe zasilanie, zabezpieczenie generatora, stale obecny personel obsługujący oraz fizyczne środki bezpieczeństwa, w tym dostęp tylko za okazaniem identyfikatora oraz nadzór kamerami wideo.

5. Świetny sposób komunikacji

Usługi w chmurze, a w szczególności te dedykowane dla poczty email i wiadomości błyskawicznych, pozwalają pracownikom na działanie w jednym „biurze”, tak jakby pracowali obok siebie, nawet jeśli znajdują się w różnych częściach świata.

Dostęp na smartfonach

Większość usług w chmurze jest przyjazna telefonom komórkowym, dzięki czemu możesz prowadzić firmę gdziekolwiek jesteś. Dziel się wiadomościami email, dokumentami, obrazami, propozycjami, wycenami, szacunkami i innymi dokumentami, z każdym i z każdego miejsca.

Jeśli prowadzisz mały biznes, rozważ usługę w chmurze

Ciesz się bardziej skutecznymi rozwiązaniami, miej dostęp do większej mocy obliczeniowej, jeszcze lepiej komunikuj się z pracownikami, partnerami i klientami.

Aby dowiedzieć się więcej o usługach w chmurze, wspomagających pracę twojej firmy, sprawdź Kerio Cloud. Sprawdź także usługę SaaS dla Archiwizacji poczty w ramach privet cloud oferowaną przez MailStore.

 

Źródło