Profesjonalny, skuteczny i także bezpłatny antywirus do domu – instrukcja

Każda firma, która chce zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swojej infrastrukturze, powinna pomyśleć o zabezpieczeniach również poza swoimi budynkami. Nawet najlepsze zabezpieczenia mogą nie pomóc w utrzymaniu odpowiedniej polityki bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie, jeśli użytkownicy w domach bedą infekować swoje komputery oraz napędy przenośne, a później przynosić zagrożenie do biur. Najlepszą metodą ochrony przed tego typu zagrożeniami jest rozszerzenie ochrony na prywatne komputery pracowników.
Firma Sophos, wychodząc naprzeciw tym zagrożeniom, umożliwia każdej firmie w ramach standardowej licencji udostępnienie systemu antywirusowego do użytku domowego wszystkim pracownikom.

Ten dokument jest jedynym źródłem, które powinno być wykorzystywane w przypadku tego typu wdrożeń. Ze względu na specjalne warunki oraz specyfikę instalacji, inne dokumenty znajdujące się w bazie wiedzy Sophos nie powinny być stosowane w tym przypadku. Aby uzyskać więcej informacji, proszę zapoznać się z licencją Sophos End-User Licence Agreement.
Sophos zaleca skorzystanie z jednej z poniższych opcji, do wdrożenia oprogramowania antywirusowego na komputerach domowych:
pierwszym sposobem jest pobranie instalatora z sophos.com – to rozwiązanie wydaje się łatwiejsze, jednak jego wadą jest pozostawienie konfiguracji użytkownikom,
drugim sposobem jest stworzenie odpowiedniej paczki instalacyjnej wraz z konfiguracją polityki bezpieczeństwa – to rozwiązanie wydaje się być bardziej skomplikowane, jednakże nie pozostawia konfiguracji oprogramowania użytkownikom i zapewnia lepszą ochronę osobom nietechnicznym.
Podczas podejmowania decyzji, należy wziąć pod uwagę ewentualne zapytania użytkowników do działu technicznego. Należy pamiętać, że obowiązek wsparcia technicznego dla użytkowników domowych przenosi się na firmę, która kupiła licencję.

Dystrybucja paczek instalacyjnych dla użytkowników domowych
Jest to najprostszy sposób dystrybucji plików instalacyjnych dla użytkowników. Aplikacja zainstaluje się z domyślnymi ustawieniami.
Więcej

4 Komentarzy. Zostaw nowy

PROMOCJA: Sophos Endpoint Protection – Advanced + Sophos Mobile Control | Kerio Blog PR-IT
15/11/2012 17:32

[…] zarządzana jest z Sophos Enterprise Console (SEC). Dodatkową ciekawostką, jest możliwość wykorzystania licencji Endpoint Protection – Advanced na komputerach domowych w ramach posiadanej licencji […]