Prosta strategia ochrony danych dzięki DLP od Sophos

data-loss-preventionW ofercie zabezpieczeń Sophos znaleźć można wiele ciekawych narzędzi, w tym unikalne i skuteczne rozwiązanie do ochrony przed wyciekiem danych – proste w konfiguracji, zarządzaniu i wdrożeniu. Dzięki zintegrowanemu skanowaniu pod kątem wrażliwych informacji, wbudowanemu w silnik antywirusa na bramie email oraz na stacjach końcowych, możliwe jest wyeliminowanie konieczności posiadania oddzielnego rozwiązania DLP (Data Loss Prevention) na komputerach użytkowników oraz bramie sieciowej.

Technologia kontroli danych Sophos transparentnie monitoruje przemieszczanie się wrażliwych danych, jak numery kart kredytowych, kont bankowych oraz innych poufnych informacji i dokumentów. Pozwala to w znacznym stopniu zredukować ryzyko przypadkowego zapisania danych na przenośnej pamięci lub niezamierzonego wysłania ich pocztą elektroniczną, bez niepotrzebnego przeszkadzania użytkownikowi.

Połączenie zintegrowanej kontroli danych z pełnym szyfrowaniem dysków oraz poczty, dzięki technologii SPX Encryption, granularnej kontroli urządzeń i aplikacji, pozwala przygotować i wdrożyć kompleksową strategię zabezpieczenia ważnych informacji, bazując na rozwiązaniach jednego producenta – Sophos. Co najważniejsze, zabezpieczenia te mogą być wdrożone w cenie pakietu ochrony antywirusowej.

Zintegrowana ochrona danych

  • Redukuje obciążenie stacji końcowych, dzięki wykorzystaniu jednego agenta działającego na komputerze (realizującego ochronę antywirusową), odpowiedzialnego również za zabezpieczenie danych.
  • Zabezpiecza przed wyciekiem wrażliwych danych przy użyciu pamięci przenośnych, aplikacji (np. przeglądarek internetowych czy komunikatorów) lub wysłaniem przez email.
  • Pozwala na stworzenie spójnej polityki ochrony danych pomiędzy stacjami końcowymi i bramą email.

Łatwa konfiguracja i wdrożenie

  • Centralne zarządzanie politykami kontroli danych i wdrażanie w całej sieci lub w określonych grupach.
  • Prosta implementacja, dzięki predefiniowanym regułom, dostarczonym oraz aktualizowanym przez SophosLabs, zawierającym m.in. szablony numerów kont bankowych czy kart kredytowych.
  • Łatwa personalizacja definicji kontroli zawartości oraz utrzymywanie spójności pomiędzy komputerami i bramą email.
  • Automatyczne blokowanie lub zezwalanie na przenoszenie plików na stacji końcowej. Ustawienia, pozwalające na transfer pliku po ręcznym zatwierdzeniu przez użytkownika. Monitorowanie i logowanie działań dzięki konsoli centralnego zarządzania.
  • Łatwa konfiguracja polityk szyfrowania wrażliwych danych, wysyłanych pocztą elektroniczną, w oparciu o nadawcę, odbiorcę lub zawartość wiadomości i załączników.

Wspólnie z SPX Encryption, technologia DLP Sophos upraszcza zapewnienie zgodności z wewnętrznymi i zewnętrznymi wymaganiami oraz wytycznymi, dotyczącymi ochrony danych. Silnik polityk typu wskaż i kliknij oraz integracja z usługą katalogową Microsoft Active Directory, czynią zarządzanie regułami łatwym i przyjemnym.

Dzięki DLP i szyfrowaniu SPX, zintegrowanym w Sophos Email Appliance (już niedługo także w UTM Email Protection), wdrożenie, zarządzanie i obsługa kompletnego narzędzia do ochrony przed wyciekiem danych, nie mogą być łatwiejsze.