PRZEDSTAWIAMY KERIO CONTROL 7.4 BETA

Czwarta odsłona Kerio Control 7 zapewnia jeszcze dokładniejsze filtrowanie Web oraz wprowadza wsparcie VLAN dla łatwiejszego zarządzania siecią w dużych lub silnie zwirtualizowanych środowiskach.

Kiedy Kerio zaprezentowało 2 lata temu Kerio Control 7, był to początek transformacji produktu z sieciowego firewalla do kompletnego rozwiązania UTM. Kerio Control 7.0 zawierał IPS (Intrusion Prevention System) oraz dostępny był jako pierwszy oparty na systemie LINUX Software Appliance. Od tego czasu wprowadzono własny Hardware Appliance (Kerio Control BOX), dodano QoS (Quality of Service) oraz wstępną fazę wsparcia dla IPv6. Dzięki wysiłkom producenta, poprawiono sprzedaż produktu, dając wymierne korzyści zarówno dla klientów, jak i partnerów, co zaowocowało także uwzględnieniem przez Gartnera w „Magic Quadrant” wśród rozwiązań UTM dla średnich firm. Aby kontynuować rozwój produktu, wprowadzono nowe funkcje wspierające zaawansowane sieci i środowiska IT, jednocześnie nadal zaspokajając potrzeby  najliczniejszych odbiorców z małych i średnich firm.

Wirtualizacja – wsparcie dla Microsoft Hyper-V: Do czasu, kiedy Kerio było wyłącznie dostawcą zabezpieczeń dla systemu Windows, dawało się słyszeć głosy, że w celu poważnego traktowania pod kątem bezpieczeństwa, powinni oferować rozwiązania oparte na dedykowanym systemie operacyjnym. Wiele z innowacji dążyło w tym kierunku, jednak okazało się, że nadal sprzedawane są duże ilości Kerio Control dla Windows. Jako, że Appliance zaczynają coraz bardziej oddalać się od wersji Windows, producent chce mieć pewność, że wszelkie wprowadzane zmiany, będą dostępne także dla klientów korzystających z systemów Microsoft, także w produktach nieopartych na Windows. Wprowadzenie Hyper-V Appliance pozwala klientom wykorzystującym wirtualizacje Microsoft na przetestowania w swoim środowisku, a także wdrożenie, bazującego na LINUX Software Appliance, na platformie i sprzęcie, które znają.

Sieci firmowe i środowisko zwirtualizowane – wsparcie dla VLAN: Aby uprościć routing pomiędzy wieloma podsieciami bez dodawania switchy i routerów, można skorzystać z VLAN. Są one również wykorzystywane w rozwiązaniach „w chmurze” oraz środowiskach wirtualnych. Z uwagi na zróżnicowanie klientów, Kerio stara się zaoferować pełne bezpieczeństwo dla zaawansowanych sieci bez konieczności dokupowania sprzętu i oprogramowania.

Filtrowanie Web – filtry HTTPS oraz wbudowanych adresów URL: Jedna z najgroźniejszych dziur bezpieczeństwa w większości filtrów Web związana jest z ruchem HTTPS. Nie można blokować tego, czego nie widać z powodu szyfrowania. Kerio Control pozwala ominąć to ograniczenie, aby być pewnym, że użytkownicy nie wykorzystują bezpiecznego połączenia do przeglądania niedozwolonych stron. Nowa funkcja filtrowania Web sprawdza także wbudowane w witryny adresy URL, zapewniając dostęp tylko do dozwolonych treści. Zapobiega ona przed wykorzystywaniem przez użytkowników stron np. Google Translate, do omijania zasad filtrowania. Są to tylko dwie z wielu nowości filtrowania WEB w Kerio Control 7.4.

Z niecierpliwością czekamy na pojawienie się pełnej wersji Kerio Control 7.4. Jeśli będą mieli Państwo jakieś dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu e-mail na sprzedaz@suncapital.pl.