Relacja z „Mózg” Radom 2024

8 lutego 2024 uczestniczyliśmy  w szkolnej akcji „Mózg” 🧠 organizowanej przez Zespołu Szkół technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.
W ZST wykorzystywane jest do prezentacji i szkoleń demo naszej aplikacji Company (un)hacked a tegoroczna wystawa „Mózg” nastawiona była szczególnie na pokazanie problemów i zagadnień związanych z Dark Web.

„Mózg” to coroczna kilkunastoletnia cykliczna impreza organizowana przez szkołę w Radomiu.
Wystawa ma na celu szerokie promowanie ciekawych zagadnień związanych z nauką i nowoczesnymi technologiami. Dostęp do wystawy jest bezpłatny. Radomskie szkoły obowiązuje jednak system rejestracji i ustalonego kalendarza, wynika to z dużego zainteresowania akcją. Wystawa jest zorganizowana na hali sportowej szkoły, a goście do dyspozycji mają siedem stanowisk, na których mogą sprawdzić posiadaną wiedzę zbiorową i przetestować dostępne technologie.

Niesamowite jest to, że stanowiska, przygotowane ciekawostki i w końcu promowana technologia obsługiwane są tylko przez uczniów ZST w Radomiu.

Nasze uczestnictwo w wystawie poprzedziły szkolenia cyberbezpieczeństwa przeprowadzone w formie warsztatów dal dwóch grup po 3 klasy. W sumie w szkoleniach uczestniczyło około 80 osób, w tym młodzież szkolna i nauczyciele 😎.
Pierwszy warsztat w formie wykładu awareness dedykowanego dla nastolatków i drugi w formie premierowego pokazu aplikacji VR, CUH Academy.
#CUHAcademy to aplikacja szkoleniowa dla dzieci, przygotowana przy współpracy koleżanek i kolegów z Cyfrowy Skaut 🤝 z organizacji ISSA Polska.
W planach mamy wspierać się tą aplikacją VR w trakcie warsztatów szkolnych i udostępniać ją szkołom, które będą realizowały program ULEdukacja (więcej na cyforwyskaut.pl)
W obecnych czasach, gdzie postępujące zagrożenia w cyberprzestrzeni zaczynają wykorzystywać sztuczną inteligencję, szkolenia stają się koniecznością. Bardzo ważne jest to, żeby zdrowych nawyków i odpowiedniej higieny pracy przy komputerze uczyć już dzieci.
Proces edukacji nasz spółka Sun Capital wspiera poprzez aktywną promocję i sprzedaż aplikacji szkoleniowej z cyberbezpieczeństwa Company Un Hacked.

Zapraszamy na bezpłatne testy aplikacji:

Umów spotkanie