SOPHOS EDR łączy się z XDR – nowa funkcjonalność dostępna również dla dotychczasowych klientów

Dobre wieści płyną od producenta SOPHOS – technologia EDR (Endpoint Detection and Response), która stanowi źródło wiedzy na temat stanu infrastruktury IT (gromadzi dane z endpointów i serwerów), a w szczególności potencjalnych incydentów zagrażających jej bezpieczeństwu, została połączona z jej rozszerzoną wersją, czyli XDR (Extended Detection and Response).

Od maja br. firma Sophos ma w swojej ofercie kilka rozwiązań, które w połączeniu dają pogłębione możliwości analizy stanu poszczególnych części danej infrastruktury IT. Właśnie po to udoskonalono technologię Endpoint Detection and Response (EDR), premierę miały również Sophos Data Lake oraz Extended Detection and Response (XDR) zintegrowane z produktami firewall oraz email. Te funkcjonalności pozwalają użytkownikom na badanie historycznych zdarzeń, nawet gdy urządzenie jest w trybie offline, wykorzystywanie informacji o podejrzanej aktywności sieciowej z firewall’a do badania wątpliwych hostów, a także sprawdzanie prób ataków phishingowych. Wszystko to sprawia, że czas wykrycia potencjalnego zagrożenia przez dedykowane do tego osoby może być krótszy niż dotychczas.

Z połącznia technologii EDR z XDR oraz Sophos Data Lake skorzystają wszyscy – obecni oraz nowi użytkownicy. Od teraz Intercept X Advanced z EDR zamienia się w Intercept X Advanced z XDR, natomiast Intercept X Advanced for Servers z EDR zmieni się w Intercept X Advanced for Servers z XDR. Użytkownicy usługi Sophos MTR (Managed Threat Response) również skorzystają na tej zmianie bez dodatkowych opłat.

Screenshot-2021-07-07-at-10.47.33

Wszyscy dotychczasowi użytkownicy EDR automatycznie otrzymają funkcjonalność XDR. Także standardowy czas przechowywania danych historycznych w Sophos Data Lake zostanie zwiększony z 7 do 30 dni. Klienci korzystający z EDR, którzy posiadają też Sophos Firewall lub Sophos Email będą od teraz mogli skorzystać z widoczności między produktami. To wszystko producent oferuje bez ponoszenia przez klienta dodatkowych kosztów!

Porównanie rozwiązań SOPHOS Central na naszej stronie: https://sophos.com.pl/produkty/sophos-endpoint

Żródło: https://news.sophos.com/en-us/2021/07/07/integrating-sophos-edr-and-sophos-xdr-in-a-single-offering/